Wasze komentarze (1345)

Dodaj komentarz

~Amelka -

Ja akurat nie mam problemu z umówieniem wizyty do lekarza, od rodzinnego po specjalistów. Wszystko to dzięki pakietowi medycznemu w Lux Med. Wizyty u lekarzy umawiam sobie wygodnie na platformie Portal Pacjenta. To bardzo łatwe i proste, można to zrobić nawet jadąc tramwajem.

~lekarz emigrant -

W Szwecji za każdą wizytę w placówce ochrony zdrowia trzeba uiścić opłatę administracyjną, w zależności od tego gdzie, oraz czy wizyta "ostra", czy zaplanowana, wynosi ona od 100 do 300 koron. Po przelroczeniu około 5000 koron w ciągu roku kalendarzowego dalej już się nie płaci. Średnie miesięczne wynagroszenie to około 20 000 koron. Większość wizyt umawiana jest z wyprzedzeniem. Pacjent który się nie zgłosi bez wcześniejszego odwołania wizyty lub z istotnych powodów zdrowotnych (np. nie przyjdzie do poradni bo leży w szpitali) musi też zapłacić. Płaci się do budżetu gminy, który z kolei utrzymuje placówki opieki zdrowotnej, także prywatne (nie wszystkie). W Szwecji też są kolejki do lekarzy a ten system powoduje racjonalizację wizyt i to, że te kolejki są krótsze.

~RafD -

MAM PATENT NA KOLEJKI ! ! ! Każdy z Nas, pracujących i aktywnych zawodowo Polaków. Każdy płatnik składek Ubezpieczenia Zdrowotnego otrzymuje KARTĘ, nazwijmy ją Karta Zdrowia. W formie karty "bankomatowej".Na karcie zapisane są wszystkie dane ubezpieczonego. Z taką kartą, idzie do jakiegokolwiek zakładu opieki zdrowotnej, prywatnego, czy państwowego. Rejestruje się za pomocą karty, a za badanie, usługę płaci ubezpieczyciel, który przyjmuje comiesięczną składkę. Do dentysty? Jaki problem. Umawiasz się, idziesz. Przy taki systemie, obowiązkowo trzeba wprowadzić stopniowanie wysokości składki Ubezpieczenia Zdrowotnego. Żeby ubezpieczony mógł dobrać do swoich potrzeb odpowiedni pakiet ubezpieczenia. KAŻDY Z AKTYWNYCH ZAW0ODOWO POLAKÓW PŁACI UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE, TYLKO POPRZEZ WPROWADZENIE SYSTEMU "KARTA ZDROWIA", JESTEŚMY W STANIE KORZYSTAĆ REALNIE Z PRZYSŁUGUJĄCYCH NAM GRATYFIKACJI FINANSOWYCH NA LECZENIE, CZY KONSULTACJĘ LEKARSKĄ ! Panie MINISTRZE ! Czy tak trudno wprowadzić, tak prosty pomysł, w życie???

~Anka -

Nie wierzę. Ludzie za wizytę u lekarza nie chcą zapłacić 5 zeta, za to idą do apteki i tak wydają grubą kasę na denne suplementy diety i inne bzdety reklamowane przez złodziejskie firmy farmaceutyczne. Ponoć spożywamy najwięcej farmaceutyków w Europie...

~adammunk60 -

Jeśli tak, to trzeba też wprowadzić konsekwencje za bezmyśność i niedouczenie lekarza. Po prostu pacjent powinien zadawać przed badaniem pytanie lekarzowi: czy pan jest w stanie mnie wyleczyć? Jeśli odpowiedź będzie na NIE, to za co ja mam płacić? tylko za to, ze pogadam sobie z niedouczonym lekarzyną? Zawsze płaci się za efekty, jeśli ich nie ma to jest to tylko pospolite wyłudzenie.

~wilczarz -

Jestem emerytem,potrącają mi składki zdrowotne.Teraz jeszcze mam płacić?Nigdy nie byłem na rencie,gdzie moje składki?Mogę płacić za wszystko,tylko niech przestaną potrącać.To jest ZŁODZIEJSTWO!

~Pacjent -

Dobrze by było gdyby pacjenci wiedzieli ile kosztowała ich wizyta w poradni , u lekarza , zrobienie testów lub badań czy przykładowo zabieg założenia szwów na pogotowiu . Myślę że to zmieniło by diametralnie podejście służb medycznych do pacjenta świadomego ile zostało wypłacone przez NFZ za jego leczenia

~Bla -

Kochani. Jestem farmaceutką i czasem widzę co się dzieje. Pacjent ma receptę na leki na kilka miesięcy, ale nie wykupuje wszystkiego bo go nie stać, a recepta ważna tylko miesiąc. Bierze po 1 opakowaniu i za miesiąc znowu do lekarza. I tak w kółko. Zamiast 3 wizyt na rok jeśli się nic nie dzieje (lekarz może wypisać leków na 4 miesiące) idzie do lekarza 12 razy. Lekarz może przepisać pacjentom kilka recept z różną datą od której można je zrealizować, ale najczęściej tego nie robi, bo więcej pisania. Albo pacjent nie prosi o to, bo boi się przyznać.

Komentowany artykuł

Ruciński: Trzeba wprowadzić symboliczną opłatę za wizytę u lekarza!