Wasze komentarze (75)

Dodaj komentarz

~Te -

Kiedy będę mógł wyrejestrować swój własny pojazd tymczasowo np. 1 rok robię remont, stoi w garażu to po co mam płacić OC? Albo jeszcze lepiej mam stary samochód i wstawiam go do stodoły, wyrejestrowuje i jak będzie potrzebny to go zarejestruje i opłacę OC i pojadę na przegląd. Kiedy będę miał taką możliwość.

Ubeapl

Ubeapl -

Mimo że umowa OC opłacona w całości przedłuży się automatycznie, o ile nie było zmiany właściciela, to warto zainteresować się tematem ubezpieczenia, kiedy zbliża się termin. Bardzo możliwe, że w innym towarzystwie znajdzie się lepszą ofertę, a nie ma sensu przepłacać za polisę, której warunki są wszędzie takie same. W kalkulatorze Ubea można szybko sprawdzić, gdzie będzie najtaniej.

~KIEDY NORMALNIE? -

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe mogą w majestacie prawa łupić tych właścicieli pojazdów, którzy z różnych względów musieli czasowo zrezygnować z ich eksploatacji, trzymają je w garażach, a mimo to muszą bulić OC w pełnym wymiarze bo nie mogą czasowo wyrejestrować swego auta. Żeby było jeszcze bardziej nienormalnie, to posiadacze ciężarówek powyżej 3,5 tony mogą je bezproblemowo wyrejestrować. Kiedy wreszcie rząd zrobi porządek z tą paranoją? Dlaczego właściciele aut osobowych muszą być bezkarnie gnębieni przez firmy ubezpieczeniowe? Kto inkasuje kasę za utrzymywanie takich chorych przepisów?

~jjkjk -

Kara ktora nie jest kara... zapomnieliscie dodac... a przepisy wlasnie po to skonstruowalisci aby walic po kieszeni...

~mysl -

Kolega ma starego pasata combi 1,8 pojemnosci z 1992 roku a ja starego forda 1,6 pojemnosci z 1999 roku i nie kombi ale hedbek. Oboje mamy pelne znizki na oc. Zero wypadkow i mandatow i ponad 20 lat prawo jazdy. On placi w proamie 439 zl a ja w mtu hestia 678 zl. oba auta stoja pod tym samym blokiem i nie jezdza za granice. Na zadne z aut nie ma wspolwlasciciela. To jest oszustwo.

~Tir -

Tylko kary i kary. Od 1990 roku mam prawko od 1995 jezdze na tirach. Nie mialem nawet drasniecia i ani jednego mandatu!!! Moze wreszcie jakas nagroda????

~STOP_OC -

cyt: "Oznacza to, że dziś bez udziału właściciela pojazdu, identyfikujemy już sześciu na dziesięciu nieubezpieczonych - podkreśla Elżbieta Wanat" proponuję jeszcze dwie podwyżki polisy OC i będziecie identyfikować dziewięciu na dziesięciu nieubezpieczonych .. i darujcie sobie płacz korporacji, że nie mają kasy....

Komentowany artykuł

Uważaj! Polisa OC sama się nie odnowi