Wasze komentarze (83)

Dodaj komentarz

~a. -

ale przecież USA może sprzedawać swoją ropę (w tym łupkową) taniej. Niech producenci amerykańscy konkurują ceną.

~logiczny -

Powinna powstać organizacja importerów ropy i gazu ze spójną polityką w obszarze surowców energetycznych. Ze wspólnym budżetem na zakupy grupowe, rozwój technologii wydobycia z łupków oraz promowanie producentów paliw spoza OPEC. Przy coraz szybszym postępie cywilizacyjnym, takie nośniki jak gaz i ropa mogą odejść do lamusa jak niegdyś łój i nafta

~Szyderca -

A za zawyżenie ceny F-16 dla Polski 2,5x, JASSM 6,25x i Patriot 7,25x przez amerykańskich producentów to Trump nie protestował? I w przeciwieństwie do cen ropy OPEC w przypadku amerykańskiego uzbrojenia Trumpek ma wpływ... :-)))))))))))))))))))))))))))))))

~moherowy psuja -

Trampek to taki odpowiednik polskiego towarzysza kaczki. Populista dla ciemnoty. Sam narobił szamba, a teraz odwraca kota ogonem, bo wie, że amerykancki ludek głupi wszystko kupi. Zerwał bez powodu umowy z Iranem aby ceny ropy na rynkach światowych do góry poszybowały, a teraz kiedy jasno już widać, że zrobił to ku chwale Putina próbuje w to kraje OPEC ubrać.

~monaliza -

Arabia Saudyjska wie ze popyt na rope bedzie malal wiec inwestuja w przetworstwo ropy naftowej. Ropa to tradycyjnie paliwo ale takze nafta, rozpuszczalniki, smary, asfalt, polietylen, polipropylen, leki, toluen, etylen, ksyleny, fenol, petrollent, skroplony azot i tlen, siarka....i wiele innych produktow.

~Bives. -

cwaniak,przez rok ceny ropy w gore ,jak spadaja to trampek wrzeszczy ,ze ceny zawysokie.tak zdobywa sobie punkty.

Komentowany artykuł

Trump oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy