Wasze komentarze (1102)

Dodaj komentarz

~edo -

Opisałem jakich to praktyk doświadczyłem ostatnio ze strony tej "cudownej" firmy PZU ale komentarz został usunięty .

~ruwado -

To powinno działać i w drugą stronę - nie masz punktów i mandatów - masz obniżki zamiast podwyżek!!! Mają znakomite wyniki a już się mówi o kolejnych podwyżkach OC - czegoś tu nie rozumiem.

~Ijo -

A moze by tak znizki dla kierowcow bez mandatow za przekroczenie predkosci. Brzmi lepiej. Ubezpieczam samochod w Kanadzie i zawsze pada pytanie czy mam i ile mandatow za predkosc

~bbc -

No ale to przecież kretyński przepis. I tak łatwy do obejścia, aż szkoda pisać. Rejestrujemy auto np. na żonę która nie jeździ (babcię, wujka czy szwagra) i problem z głowy. Mandat dla kierowcy a ubezpieczenie od właściciela (a właściciel to nie kierowca). Proste i skuteczne.

~Zaan -

Jestem za. W Anglii jest taki system i o wiele wyższa kultura jazdy a co za tym idzie i bezpieczeństwa. Jak jeżdżę czasami po polsce to mam wrażenie że każdy chce mnie zabić.

~Wyspiarz -

Cieszcie sie ludzie, w Anglii jest gorzej. Podwyzka ubezpieczenia jest za wszystko. Nie tylko za mandat kogos innego prowadzacego twoje auto, stluczke bez szkody, stluczke nie zgloszona i stluczke nie z twojej winy, ale takze za zmiane pracy, awans w pracy, przeprowadzke, kupno innego auta, zawarcie zwiazku malzenskiego, narodziny dziecka, owdowienie, kupno domu, sprzadaz domu i w ogole za wszystko. Najlepsze jest to, ze oni o nic nigdy nie pytaja, i nigdy nic nie weryfikuja, dopoki nie dojdzie do wypadku. Wtedy przeszukuja wszystko i wszystkich, i w wiekszosci przypadkow po prostu wstecznie anuluja ubezpieczenie bo o czyms tam im nie powiedziales. Pierwszy swiat, cywilizacja rzadzi. P.S. I do tego ubezpieczenie jest tylko na ciebie, i w duzym miescie zaczyna sie od 800 funtow rocznie, z pelnymi znizkami.

~Ubezpieczony -

Zapewnie chodzi tu o nie mandaty a o zebrane punkty karne. Nie jest to żadna nowość, tylko podpatrzenie jak to robią w innych krajach.

~kierowca -

Dobrze ale obostrzenia muszą działać w obie strony - chcę możliwości czasowego zawieszenia ubezpieczenia za niejeżdżący pojazd oraz możliwości natychmiastowego rozwiązania ubezpieczenia jeśli sąd w jakiejkolwiek sprawie w Polsce stwierdzi, że ubezpieczyciel zaniżył wobec kogokolwiek odszkodowanie, bezzasadnie nie wypłacił go lub w jakikolwiek nie dopełnił warunków ubezpieczenia. Oszustwa ubezpieczycieli muszą być dla nich równie dotkliwe jak łamanie przepisów dla kierowców.

Komentowany artykuł

Dostałeś mandat? Zapłacisz więcej za OC. W sieci powiało grozą