Wasze komentarze (20)

Dodaj komentarz

~Tomek -

Część wypadków można by uniknąć,gdyby doprecyzować prawo. Obecnie tylko pieszy znajdujący się na pasach ma pierwszeństwo. Co z osobami przed przejściem? Zatrzymywać się,czy trzeba wtargnąć żeby wymusić prawo? Proponuję wyznaczyć przed przejściem,jeszcze na chodniku -strefę będącą jego częścią ( zaznaczoną innym kolorem) która wymuszała by na kierowcach obowiązek zatrzymania przed przejściem.

~denzelfrog -

Przede wszystkim zmiana przepisów to pieszy jest gościem na jezdni nie odwrotnie jak jest teraz i skaczyl się wybiega ie i wchodzę ie pod auta

~Rudolf -

Piesi powinni mieć oczy i mózg i te narządy wykorzystywać to na pewno nie byłoby tyle wypadków. A nie jak święte krowy wchodzą na przejście bo takie niby maja prawo i nawet nie popatrzą czy coś jedzie

~Wrib -

Jak więcc powstało to niebezpieczne przejscie dla pieszych? Czy wczesniej urzednik nie widzial ze miejsce takie jest niebezpieczne?

~Xawery -

Czy to ze przejście zostaną zlikwidowane ( za blisko przystanków, miejsc postojowych itp) spowoduje Ze będzie mniej wypadków? Sami sobie odpowiedzcie.

~Gość -

Ostatnie zdjęcie - Warszawa, ta mała uliczka to ul. Zawrat, ta duża poprzeczna to Puławska. Jak piesi i rowerzyści będą mogli przedostać się z jednej strony ul. Zawrat na drugą jak zostanie zlikwidowane to przejście? Na skos przez Puławską i z powrotem? Puławska ma tam po 3 pasy w każdą stronę + szerokie torowisko po środku. W takim miejscu bezpośrednio przed przejściem powinien być próg spowalniający wymuszający na kierowcy zwolnienie niemalże do zera. Likwidacja tego przejścia spowoduje tylko wzrost zagrożenia dla pieszych!

DominoS

DominoS -

Na ostatnim obrazku należy wsadzić do więzienia urzędnika nie tyle za przejście dla pieszych co za przejazd dla rowerów. To w przypadku,upadku tego drugiego nie da się uniknąć nawet wypadku a nie tylko kolizji.

~Bigos -

Bardzo dobry pomysl ogólnie bardzo dobrze ze cos sie w tym kierunku robi popieram ! A takich przejsc jak na ostatnim zdjeciu to w Polsce sa tysiące, totalny absurd drogowy nie dosc ze kierowca nie widzi pieszego to zeby cokolwiek zobaczyl musi dojechac do samego skrzyżowania co powoduje zablokowanie przejscia dla pieszych i przejazdu dla rowerów.

~kos -

Ci co zabijają na pasach powinni miec w standarcie iles odstosiadki i bez prawa do takiego jedzenia jak teraz mają, tylko chleb i woda a w niedziele szklanka mleka? a tak jak jest teraz to maja za nasza kase lepsze zarcie niz byc moze mieli w domu. Dosc tuczenia morderców!

Komentowany artykuł

Przejścia dla pieszych – szykują się zmiany