Wasze komentarze (301)

Dodaj komentarz

~Ja -

Może ja z drugiej strony.Pracuje w biurze rachunkowym, zatem znam wprowadzanie wynalazków rządu od strony obywatela.Otóż nie jest prawdą,że "dobre Państwo"wszystko wprowadza bezkosztowo dla obywatela.Otóż tak wcale nie jest."Zwykły obywatel" z prowincji, który prowadzi od 20 lat działalność np. w zakresie usług elektrycznych/ może być inna/ i ma 50lat nie ma pojęcia jak poruszać się w nowych przepisach.Zmusza się tego człowieka do inwestycji w sprzęt o którym nie ma pojęcia.On potrafi świetnie instalować instalacje elektryczne, ale nie potrafi posługiwać się komputerem.Dodajmy, że aby wszystkie wymagane aplikacje poprawnie się instalowały, sprzęt musi być w miarę nowoczesny.Trzeba ciągle instalować poprawki i aktualizacje.Całą rzeszę takich małych firm eliminuje się z rynku ponieważ nie mogą przeskoczyć wymogów rządowych.

~zzzz -

Znając ZUS i nasze realia to pacjent jeszcze nie dotrze do domu i już będzie czekać kontrola. A co lekarza to i tak pewnie będzie musiał prowadzić ręcznie inną dokumentację lub wystawiać l4 i drukować w 5 egzemplarzach. Dal pacjenta , dla siebie , NFZ , ZUS i przychodni.

~cntp -

Przemyślcie to, mój lekarz rodzinny z komputerami ani be ani kukuryku. Dla starszych lekarzy ( a takich jest najwięcej , młodzi wyjechali ) już jest potrzeba szkolenia. Dużo lekarzy pracuje choć już są na emeryturze, podejrzewam ,że pewien procent zrezygnuje całkowicie z pracy. A PO CO MAM SIĘ MĘCZYĆ Z TĄ ELEKTRONIKĄ

~Kowalska -

W Norwegii można chorować i pracować. Np masz zwlnienie nas 50% chorobowego to 50 % możesz iść pracowacći jakoś daja radę.

~Asia -

Skoro przez 15 lat miesiąc w miesiąc Place ubezpieczenie chorobowe i to nie małe składki to niby dlaczego mam noe skorzystać z chorobowego??? Czy my jesteśmy niewolnikami pracodawców??? Jak sam Pan i władca szef jest chory to nic nie traci bo ma ludzi którzy na niego robią.skoro ja wypracowuje pieniądze dla pracodawcy to dlaczego ma mi nie udzielić l4?? Przecież dzięki mnie zarabia!!! Ile ludzi poświęca się pracy często swoim zdrowiem żeby pan i władca był bogatszy. Mam nadzieję że kiedyś tym którzy potepiaja zwolnienie l4 przyszło się rozchorowac tak konkretnie i żeby nikt im nie chcial przyjąć zwolnienia a dwa jak już przyjmie to za niego nie wypłaci zasiłku!!!!

~osaa -

Ekscytujecie się zwolnieniami elektronicznymi, ale jego sens jest inny i wymierny dla budżetu. W momencie wystawienia zwolnienia elektronicznego i kliknięcia wyślij do ZUS i pracodawcy, od razu jesteście na celowniku do kontroli i lekarz także, czy faktycznie jesteście chorzy i czy lekarz jest uczciwy i nie daje lewego zwolnienia, ZUS ma algorytm, który będzie mu podpowiadał, kogo kontrolować w pierwszej kolejności, a do tej pory był czas 7 dni na dostarczenie zwolnienia, więc, kontrola ZUS na przykład dopiero po 7dniach była bezcelowa i nie można było wyłapać czy rzeczywiście ktoś jest chory czy symuluje, a tak to nikt na przykład w godzinę od wyjścia z gabinetu lekarskiego cudownie nie ozdrowieje i oszusta będzie łatwo złapać.

Komentowany artykuł

Elektroniczne zwolnienia lekarskie to oszczędność czasu dla lekarzy - ministerstwo