12 przyszłych hitów rynku wtórnego

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 (16:30)

Przedstawiamy samochody, które dziś dopiero wchodzą na rynek wtórny, ale za kilka lat mogą nim wręcz zawładnąć. Kup dziś – niewiele stracisz!

Przewidywanie zmian w preferencjach klientów na rynku wtórnym na pierwszy rzut oka może wydawać się wróżeniem ze szklanej kuli. Sprawa jednak ma się zupełnie inaczej, gdy dysponuje się odpowiednimi statystykami, a przede wszystkim - gdy uważnie obserwuje się rynek i zmiany cen. Kilka razy do roku dokonujemy przeglądu cen najpopularniejszych modeli, a dzięki współpracy z otoMoto.pl mamy także dostęp do danych, wskazujących jakich samochodów szukają klienci na rynku wtórnym. Ich gusta zmieniają się tym szybciej, im szybsza jest ekspansja gam producentów i rotacja we wprowadzaniu modeli na rynek.

W naszym przeglądzie przedstawiliśmy samochody używane, które warto kupić z dwóch powodów: po pierwsze, moment największej utraty wartości mają już za sobą, bo ich staż rynkowy wynosi ok. 4 lata. Oznacza to też, że na rynek trafiają już egzemplarze używane, których nie pozbyto się przedwcześnie ze względu np. na wypadek. Po drugie - przewidujemy, że w ciągu kilku lat staną się przebojami rynku wtórnego i będzie można łatwo sprzedać je za dobre pieniądze.

Wzięliśmy pod uwagę trend odwrotu od diesli i ponowne zwrócenie się polskich klientów ku zasilaniu LPG. Takie samochody jak Dacia Duster, Chevrolet Cruze czy VW Up! idealnie nadają się do napędzania gazem. Przewidujemy również powrót zainteresowania autami francuskimi, które są coraz lepsze jakościowo.

Na kolejnych podstronach prezentujemy 12 przyszłych hitów rynku wtórnego:

Motor

Podziel się