Skoda Vision E - zapowiedź "elektryków"

Czwartek, 20 kwietnia 2017 (12:54)

Czesi zamierzają stać się poważnym graczem na rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, czego zapowiedzią jest prototypowe Vision E.

Mierzący niecałe 4,7 m SUV o mocno opadającej inii dachu jest zapowiedzią poważnych nowości w gamie Skody. Pierwszą z nich jest plan wprowadzenia do 2025 roku hybryd plug-in oraz pięciu (!) modeli elektrycznych. Mało jednak prawdopodobne, aby były one równie mocne, co Vision E.

Ten prototypowy SUV napędzany jest silnikami elektrycznymi i łącznej mocy 306 KM, która trafia na wszystkie koła. Skoda nie podała danych dotyczących przyspieszenia do 100 km/h, ale prędkość maksymalna wynosić ma 180 km/, natomiast zasięg na jednym ładowaniu to 500 km. Uzupełnienie energii w akumulatorach może odbywać się przy pomocy tradycyjnego kabla lub też indukcyjnie.

Tym, co z pewnością zostanie przeniesione z Vision E, do seryjnych modeli, będą autonomiczne funkcje. Prototyp otrzymał system trzeciego stopnia, co oznacza, że może on samodzielnie jechać w korku, na drodze szybkiego ruchu oraz parkować bez udziału kierowcy.

Warto przyglądnąć się także samej stylistyce Skody Vision E. Trudno nie zauważyć w niej podobieństw do Kodiaqa. Nie jest zaś tajemnicą, że Czesi zapowiedzieli już wcześniej, iż planują stworzenie wersji coupe swojego nowego SUVa.

magazynauto.pl

Podziel się

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość