BMW serii 8 concept - wejdzie do produkcji?

Czwartek, 1 czerwca 2017 (16:50)

Dawno temu BMW miało w swojej ofercie serię 8, czyli duże coupe, łączące luksus ze sportem. Czyżby zbliżał się jego powrót?

BMW serii 8 concept zadebiutowało niedawno na Konkursie Samochodowej Elegancji. Jego długie, smukłe nadwozie, wyróżniające się wieloma smaczkami stylistycznymi (spójrzcie choćby na tylne światła) zdecydowanie zwraca na siebie uwagę.

Co ciekawe, wnętrze nie ma w sobie wiele z ekstrawagancji, której można oczekiwać po koncepcie. Tunel środkowy przechodzący w szeroką konsolę z paroma przyciskami i dużym ekranem, nie są niczym zaskakującym i zwracającym uwagę. Najciekawszymi elementami są tutaj nietypowa kierownica i elektroniczne zegary. Kabina wykończona została skórą, zamszem, włóknem węglowym i polerowanym aluminium.

BMW serii 8 to bardzo ciekawy samochód, ale nie można powiedzieć, aby bardzo zaskakiwał, jak to często robią prototypy. Wynika to zapewne z faktu, że auto już za rok ma wyjechać na drogi! Można więc zaryzykować stwierdzenie, że mamy tu do czynienia z wersją (niemal) produkcyjną.

magazynauto.pl

Podziel się