Kia Sorento po face liftingu

Czwartek, 7 września 2017 (13:38)

Flagowy SUV Kii doczekał się właśnie niewielkiej modernizacji. Co się zmieniło?

Odświeżoną Kię Sorento najłatwiej rozpoznamy po zmienionych reflektorach z przodu i z tyłu. Auto ma też inne wykończenie grilla, dwie nowe barwy lakieru oraz zmienione wzory aluminiowych obręczy (rozmiary 17-19 cali).

Najbardziej charakterystyczną wersją jest zdecydowanie GT Line - dołączyła ona do gamy Sorento, wzorem innych modeli Kii. Rozpoznamy ją po światłach przeciwmgielnych w kształcie kostek lodu oraz czerwonych zaciskach hamulców.

We wnętrzu zmiany ograniczyły się do nowej kierownicy, nowego panelu klimatyzacji i zmienionego systemu multimedialnego. Spotkać można też nieco inne tapicerki, a dźwignia automatycznej skrzyni jest teraz inaczej wykończona.

Skoro już o "automacie" mowa, to Kia opracowała zupełnie nową przekładnię. Ma ona osiem biegów i zastępuje konstrukcję sześciostopniową. Dostępna będzie ona z mocniejszym dieslem 2.2 CRDi (200 KM).

Kia Sorento po face liftingu pojawi się w salonach jeszcze w tym roku.

magazynauto.pl

Podziel się

~newR -

Mam obecnie Optime xl i to moja trzecia KIA i nie zamienię na inne europejskie auto. Chyba, że Saab wróci. Pozdrawiam i polecam.

~Mat -

Mam niemieckie auto dwu letnie nie pisze jakie bo zaraz będą głupie komentarze itp.,ale jak się przejechałem nowym Sorento to mowę mi odjelo jak to auto jeździ szok i to za jakie pieniążki dostajemy wielkie auto i komfort i jeszcze raz komfort i cisza .

Piszesz jako Gość