Infiniti QX80 po face liftingu

Środa, 15 listopada 2017 (13:43)

Topowy SUV Infiniti został poddany gruntownej modernizacji, ale tylko z zewnątrz.

Infiniti QX80 to wielki SUV, mierzący ponad 5,3 m długości i ponad 2 m szerokości. Uważany jest więc za zbyt wielki, jak na Europę i kupimy go między innymi w Rosji oraz Ameryce Północnej. Auto w ramach modernizacji otrzymało zupełnie nowy pas przedni, który, nie dość, że znacznie ładniejszy, niż wcześniej, to jeszcze wpisuje się w stylistykę nowych modeli marki.

Z kolei zmiany z tyłu to czysta kosmetyka (nieznacznie inne lampy), zaś we wnętrzu modyfikacji brak. Deska rozdzielcza pozostała ta sama i chętni na zakup QX80 muszą zadowolić się jedynie nowymi tapicerkami i ozdobnymi wstawkami. Podobno jakość materiałów uległa przy tym poprawie.

Żadnych zmian nie znajdziemy natomiast pod maską - auto nadal dostępne będzie tylko z jednym silnikiem - benzynowym V8 o pojemności 5,6 l i mocy 400 KM (sprint do 100 km/h w 7,5 s). Współpracuje on z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, a moc trafia na tylne koła lub (za dopłatą) na wszystkie. Decydując się na 4x4 otrzymujemy w komplecie reduktor, co czyni z Infiniti QX80 namiastkę terenówki.

magazynauto.pl

Podziel się

~tpiapiac -

Ładniejszy, ale mniej legendarny konkurent dla Lexusa LX. Mniej legendarny, bo Armada to nie poziom Land Cruisera, ale w luksusowych markach, przecież nie wyczyny w ternie się liczą... Wielka szkoda, że Europa jest za mała dla takich aut. Chętnie bym zobaczył takie fury na naszych ulicach...

Gość

Piszesz jako Gość