Rada na pływające obroty i szarpanie silnika? Wyczyść przepływomierz

Piątek, 2 lutego (15:00)

Jakie objawy wskazują na zabrudzenie przepływomierza powietrza i czym go czyścić, żeby uniknąć uszkodzeń?

Wielu kierowców obserwuje nienaturalne zachowanie silnika samochodu, takie jak falowanie wolnych obrotów, spadek mocy czy szarpanie podczas przyspieszania. Objawom tym często towarzyszy zapalająca się kontrolka silnika. Po pewnym czasie jednak wszystko wraca do normy, więc użytkownicy aut nie doszukują się poważnej usterki.

W praktyce za takie zachowanie często odpowiada jeszcze nie uszkodzony lecz jedynie zabrudzony przepływomierz powietrza.

Na podstawie sygnału z tego urządzenia sterownik silnika dobiera dawkę paliwa do aktualnego obciążenia jednostki. Jeżeli przepływomierz jest zabrudzony, może wysyłać fałszywe informacje, co skutkuje wyżej wymienionymi objawami.

Ze względu na wysoką cenę zakupu wielu kierowców decyduje się na czyszczenie przepływomierza.

Warto jednak wiedzieć, że jest to bardzo delikatne urządzenie i mycie go domowymi metodami zwykle prowadzi do trwałego uszkodzenia.

Producenci chemii samochodowej oferują specjalne preparaty do czyszczenia przepływomierzy oparte na szybkoschnących substancjach myjących, które nie uszkadzają elektroniki.

"Motor" 35/2017

Gdy diesel nie zapala, użyj... preparatu do czyszczenia plastików – EKSPLOATACJA

Wybierając płyny eksploatacyjne, pamiętaj o wieku auta – PORADY 

Co piszczy pod maską – EKSPLOATACJA

Motor

Podziel się

~8888 -

Mam diesla z 2003 roku z przebiegiem 700 000 km;) wie ktoś może co najczęściej wymieniam? .... OLEJ hahahaaa Auto ma jedną permanentną przypadłość;) drażni ekoświrów bo ciągle działa idealnie ! Silnik 2800ccm, 117kw

Gość

Piszesz jako Gość