Tak w USA zatrzymuje się uciekających przestępców

Piątek, 3 marca 2017 (10:41)

Amerykańska policja znana jest z tego, że z jej funkcjonariuszami nie można dyskutować, a niewykonanie polecenia może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Co się stanie, kiedy podejmiemy próbę ucieczki przed policją w Polsce? Rozpocznie się pościg, który będzie trwał... cóż, może trwać bardzo długo, zależnie od tego jakim samochodem uciekamy oraz naszych umiejętności za kierownicą. Jeśli sami nie wypadniemy z drogi lub nie zderzymy się z innym pojazdem, funkcjonariusze po prostu będą podążać naszym śladem, w najgorszym wypadku próbując ustawiać blokady na drogach. Możemy w tym czasie przejechać naprawdę wiele kilometrów, doprowadzając do niezliczonych, niebezpiecznych sytuacji na drodze.

A jak to wygląda w USA? Tam podejmując próbę ucieczki, natychmiast uznawany jesteś za przestępcę. Możliwe, że groźnego, którego należy jak najszybciej zatrzymać, aby nie zagrażał innym obywatelom. Możesz być pewien, że przy najbliższej możliwej okazji twoje auto zostanie staranowane, a policjanci brutalnie cię z niego wyciągną, rzucą na ziemię i skują.

Dokładnie tak, jak na poniższym nagraniu, pochodzącym z kamery osobistej policjanta oraz kamery umieszczonej w samochodzie. Na początku materiału funkcjonariusz rozmawia z zatrzymanym do kontroli Thomasem LaForcem, który zaprzecza, aby wcześniej dopuścił się kradzieży. Ponieważ jednak sąd wydał nakaz aresztowania tego mężczyzny, policjant prosi go o opuszczenie samochodu. Ten jednak postanawia podjąć próbę ucieczki.

Czy się ona powiodła? Nie tylko nie powiodła, ale zaskakująco szybko i boleśnie zakończyła.

poboczem.pl

Podziel się

~Rudy Mundek -

I tak powinna wyglądać prawidłowa interwencja policji! Zero pobłażliwości. Ale u nas od razu by wszystkie możliwe partie polityczne, z KODem, RPO, komisją Wenecką, "słońcem Madery" z czarnymi wariatkami i wywiadem San Escobar...rzuciliby się sobie do gardeł...Od razu by lemingi uzbierały mu na nowy samochód, dali najlepszego adwokata itp itd...a to pospolity przestępca niezdolny do życia w społeczeństwie jak widać..

~achim -

gdyby w polsce tak policja zrobila to na takim portalu jak ten koczkodany by ich zakrzyczeli z usmiercaniem wlącznie tu bandzior ma większe prawa jak policjant ale co się dziwic przeciez na samych siebie bata krecic nie beda jakie prawo takie panstwo

Piszesz jako Gość