Pirat w Skodzie Octavii dostaje nauczkę

Wtorek, 25 kwietnia 2017 (09:22)

Trudno odmówić słuszności kierowcy, który dyscyplinuje pirata drogowego. Tylko czy zawsze takie zachowanie jest wskazane?

Kierowcy Skody Octavii tak bardzo się spieszyło, że postanowił wyprzedzić parę aut i tira, pomimo ciągłej linii. W trakcie manewru okazało się, że z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód, więc kierujący Octavią, chciał wcisnąć się z powrotem na swój pas. 

Całą sytuację obserwował jednak kierowca tira, który postanowił dać nauczkę piratowi i zablokował go. Co więcej, nie tylko nie pozwolił mu na powrót na prawy pas, ale zmusił do zatrzymania się i wycofania! 

Kierowca Skody z pewnością zapamięta tę lekcję, ale my jednak mamy pewne wątpliwości co do całej sytuacji. Nie popieramy oczywiście zachowania jadącego Octavią, ale nie sądzicie, że kierowca tira za dużo ryzykował? Trzymał się na zderzaku auta poprzedzającego, wjeżdżał na pobocze - zestaw ciągnik siodłowy plus naczepa nie jest stworzony do podejmowania niebezpiecznych manewrów i nie pozwala na szybkie reagowanie. Nic złego na szczęście się nie stało, ale nietrudno wyobrazić sobie sytuację,  w której samochód jadący przed tirem nagle by zahamował, albo szybko jadący pojazd z naprzeciwka nie zdążyłby zatrzymać się przed zablokowaną Octavią. A wy jak oceniacie manewr kierowcy tira?

poboczem.pl

Podziel się

~Jola z UK -

Przejechałam miliony mil i uważam, ze kierowca TiR-a postąpił słusznie. Brak reakcji na takie zachowania to przyzwolenie na kozaczenie. U nas w UK taki driver zostałby natychmiast ukarany, ale u was w Polant to normalka.

~qwe -

Dokładnie oglądaliście ten film???....jak widać kierowca tira dwa razy ucieka na pobocze widząc auta jadące z nad przeciwka dopiero później blokuje tego idiotę...nagle hamowanie ciężarówki pewnie by spowodowało więcej szkód, mogło rzucić naczepą skoda mogła się nie zmieścić między nią a auto poprzedzające - odbijając się powodując wypadek....szukacie sensacji a cwaniaka ze skody powinno się pozbawić prawa jazdy za takie manewry w terenie zabudowanym

~mercedes -

Tirowiec miał zasr... obowiązek otrzymać taki odstęp od jadącego auta aby tam przed tym tirem można było się zmieścić. Tak mówi kodeks drogowy i tyle. Zachował się bardzo niewłaściwie i zagroził bezpieczeństwu nie tylko Oktawii ale innym autom i sobie. Do ukarania + 10pkt! Sprawa Oktawii to inna bajka.

Treść została ukryta z powodu niskiej oceny użytkowników

Piszesz jako Gość