Szczyt bezczelności czy głupoty?

Środa, 21 czerwca 2017 (23:42)

Zarząd Dróg Miejskich z Warszawy zamieścił na swoim profilu na Facebooku dwa zdjęcia, pokazujące bezczelne zachowanie kierowcy białego mercedesa.

"Wyglądamy przez okno i nie możemy się nadziwić. Nie wiadomo tylko czy to szczyt bezczelności, czy głupoty. Mandacik właśnie się pisze" - czytamy na profilu warszawskiego ZDM-u.

Niestety, nim na miejsce zdarzenia dotarła  straż  miejska,  kierowca mercedesa, który bezprawnie parkował  na dwóch miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych  odjechał. 


poboczem.pl

Podziel się

~vac -

Nielegalne parkowanie na kopertach można szybko ukrócić. Średnia cena tego mercedesa, to 130 tys zł. Nie ważne czy kupował za gotówkę, brał na kredyt czy w lizing. Wystarczy wprowadzić w życie przepis nowego mandatu karnego w wysokości 10 proc od wartości samochodu. Gdy kierowca zapłaci 13 tys mandatu, to dopiero wtedy nauczy szanować przepisy.

~bubu -

A no niestety. Ostatnio daje się zaobserwować pewną prawidłowość, że pogarda wobec prawa jest wprost proporcjonalna do wartości samochodu. Im droższe auto tym ta pogarda jest większa - bogaci mają wszystko gdzieś bo ich stać na taki mandat. Tylko wprowadzenie systemu mandatów proporcjonalnych do osiąganych zarobków może coś by się zmieniło.

~sdftghsgh -

Kiedy w tym kraju stanie sie powszechne odholowywanie samochodów na specjalne parkingi?? Taki parking powinnien być przynajmniej 30km od miejsca zdarzenia. Koleś musiałby sam dojechac po dobiór, zapłacic mandat i koszt holowania. Straciłby pieniądze i czas. Ludzie szybko nauczyliby sie kultury jak w USA. A i bardzo wazne!!! Za uszkodzenia auta w czasie holownia nie byłyby odpowiedzialne słuzby które zajmowałyby sie tą usługą.

Piszesz jako Gość