Nieprawdopodobna głupota kierowcy autobusu. Centymetry od tragedii

Sobota, 30 września 2017 (00:53)

W internecie pojawił się film, na którym widać moment zderzenia pociągu Pendolino z autobusem dowożącym pasażerów na lotnisko w Modlinie. Doszło do tego we wtorek na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Na nagraniu widać m.in. kierowcę, który machając rękami próbuje zatrzymać pędzący skład.

Pociąg Pendolino relacji Gdynia - Bielsko-Biała, którym podróżowało 210 pasażerów, zahaczył o stojący na przejeździe kolejowym autobus Kolei Mazowieckich, przewożący blisko 40 osób. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Na zamieszczonym w internecie nagraniu widać wjeżdżający pod opuszczające się rogatki autobus, który ostatecznie zatrzymuje się na przejeździe. Kierowca pojazdu wysiada i machając rękami próbuje zatrzymać pędzący pociąg. Nie udaje mu się to i Pendolino z impetem uderza w tył pojazdu, z którego wybiegają pasażerowie.

48-letniemu kierowcy autobusu, który znalazł się pomiędzy rogatkami, postawiono już zarzut. Śledztwo dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

RMF

Podziel się

~Rhum -

48 lat? To i tak długo żyje z takimi reakcjami. Mam nadzieje ze do tej pory nikogo jeszcze nie zabił i nie okaleczył. Swoja droga "krzyżować" szybkie pociągi z przejazdami drogowymi to chyba wyjątek na skale światową.

~P74 -

Gdy ogladam podobne akcje z przejazdow kolejowych czy jazdy ciezarowek na autostradzie pod prad to wstydze sie, ze to moi rodacy. Poziom glupoty tych ludzi jest piramidalny. Nadaja sie do prowadzenia taczki a i to moze byc za duzo.

~kierowca -

kierowca czysty baran zamiast jechac do przodu i było by po kłopocie ,to jest tak jak sie niema mózgu

Piszesz jako Gość