Karambol na DK 17. Ponad 20 osób poszkodowanych

Środa, 5 lipca 2017 (17:25)

Cztery samochody osobowe, bus i TIR zderzyły się na drodze krajowej nr 17 w pobliżu miejscowości Gończyce w woj. mazowieckim. Ponad 20 osób zostało poszkodowanych, 9 z nich trafiło do szpitali. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze co najmniej przez godzinę.

"Do wypadku doszło przed godz. 15 na drodze krajowej nr 17. W miejscowości Gończyce w pow. Garwolińskim w Mazowieckiem doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, busa i TIR-a. W sumie w wypadku uczestniczyły 32 osoby" - poinformował w środę PAP Sławomir Brandt z biura prasowego straży pożarnej.

Dodał, że na miejscu działa 30 strażaków. "Na miejscu zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczną sekcję ratownictwa medycznego z Warszawy. Droga w tym miejscu może być nieprzejezdna jeszcze co najmniej przez godzinę" - podał Brandt.

Na miejscu wypadku został rozstawiony specjalistyczny namiot, w którym utworzono doraźny punkt pomocy medycznej, udzielono w nim pomocy 23 poszkodowanym w wypadku.

"Dziewięć z tych osób miało poważniejsze obrażenia i zostało przetransportowanych do szpitali. Dwie przez Lotnicze Pogotowie Ratownicze" - dodał Brandt.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, w akcji uczestniczyły dwa śmigłowce. "Dwie osoby z podejrzeniami urazów kręgosłupa zostały przetransportowane do szpitali w Warszawie i w Lublinie" - powiedziała.

PAP

Podziel się

~Wiki -

W kaczej RP nie da się jeździć w odpowiedniej odległości za poprzednikiem. Jeśli próbujesz zaraz wjeżdża ci przed maskę jakiś prawdziwy polak z kotwiczką na tyle swojego nowiutkiego 20-letniego BMW i trzeba hamować aby powiększyć odstęp. Sytuacja powtarza się za chwilę, paranoja.

~zzz -

no właśnie regionalne dzienniki podały informacje, a interia, jakby nie raczyła na końcu dodać że wypadek spowodował ukrainiec.

Piszesz jako Gość