RMF: Czarna seria wypadków motocyklowych na podhalańskich drogach

Niedziela, 9 lipca 2017 (11:59)

Jak informuje dziennikarz RMF FM Maciej Pałahicki, od piątku na podhalańskich drogach doszło do pięciu zdarzeń drogowych, w których zginęło troje motocyklistów, a troje zostało rannych.

Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek po południu: na krajowej siódemce w Podwilku miedzy Rabką Zdrojem a Chyznem. Dwoje motocyklistów z Finlandii zderzyło się czołowo z samochodem osobowym, który nagle zjechał na ich pas ruchu. Oboje zginęli na miejscu. 

W sobotę w niedalekiej Skawie 26-letni motocyklista wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Niestety, nie przeżył tego wypadku. 

W sąsiedniej Rabce-Zdroju na zakopiance kolejny motocyklista uderzył w tył samochodu i ze złamaną nogą został odwieziony do szpitala. 

Inny kierowca motocykla został ranny w Kościelisku, kiedy samochód osobowy zajechał mu drogę, a kolejny uderzył w bariery ochronne na zakopiance. 

Policjanci apelują do kierowców jednośladów o ostrożną jazdę, a do kierujących samochodami o zwracanie większej uwagi  na tych poruszających się na motocyklach.

RMF FM

Podziel się

~znafca -

Niestety prawdą jest że większość z nich jezdzi jak szaleniec i to w terenie zabudowanym widzimy to niemal codziennie nie dziwię się że mówi się o nich dawcy nerek.

Piszesz jako Gość