Łódź: Zderzenie tramwaju z ciężarówką. Jedenastu rannych

Poniedziałek, 9 października 2017 (17:31)

11 osób zostało poszkodowanych na skutek zderzenia tramwaju z samochodem marki Iveco w Łodzi – poinformowała PAP asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji. Ranni z różnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. św. Teresy i Zgierskiej.

"Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku, tramwaj linii 4 uderzył w samochód ciężarowy marki Iveco, który wjechał na torowisko i oczekiwał na możliwość skrętu w prawo" - powiedziała PAP asp. Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

W wyniku zderzenia, rannych zostało 11 osób w wieku od 15 do 67 lat. Jak podała asp. Boratyńska, poszkodowani z urazami odniesionymi na skutek ostrego hamowania m.in. klatki piersiowej, twarzy, głowy zostali przetransportowani do łódzkich szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustają okoliczności zderzenia. Jak informuje policja, kierowca i motorniczy byli trzeźwi.

Na miejscu występują utrudnienia w ruchu. Nieprzejezdna jest ul. Zgierska na odcinku od ul. Kniaziewicza do Liściastej. Tramwaje jeżdżą objazdami; uruchomiono komunikację zastępczą.

PAP

Podziel się

~edo -

Teresy to ulica dolotowa do Zgierskiej a Zgierska to jeden z głównych szlaków wylotowych na osiedla Radogoszcz , dalej na Zgierz itd . następne kuriozum 300 m dalej w kierunku centrum to skrzyżowanie Zgierskiej i Kniaziewicza ( setki razy widziałem tam zabłąkane samochody z poza łódzką rejestracją ). Na tzw. rondzie inwalidów gdzie jest zjazd na stację Widzew do tej pory (to już chyba 20 lat ) nie wiadomo z którego pasa gdzie jechać . Można by mnożyć przez setki razy ale w Łodzi będzie metro czy półmetro , czy coś to pomoże . I jeszcze jedno co mnie bezpośrednio dotyczy : Aleksandrowska na odcinku Szparagowa - Romanowska nie nadaje się do użytku !

~Tramwaje -

To chyba prowadzą kierowcy z BOR. Po Śląsku jeżdżą podobnie, dzwonek jako sygnał uprzywilejowania i wio do przodu...

Piszesz jako Gość