Po pijanemu prowadził cysternę. Interweniowała drogówka

Środa, 11 października 2017 (11:15)

Policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali na jednej z najbardziej ruchliwych ulic miasta mężczyznę, który po pijanemu prowadził cysternę. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek z Pabianic miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała w środę oficer prasowa gdańskiej drogówki Magdalena Ciska. Wyjaśniła, że poruszającą się wężykiem cysternę zauważyli policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon ul. Elbląskiej. Dodała, że kierowca pojazdu miał też problem z wykonaniem manewru zawracania. Policjanci zdecydowali się zatrzymać cysternę i skontrolować jej kierowcę.

"Kiedy mężczyzna otworzył kabinę, funkcjonariusze zauważyli, że pomiędzy jego nogami stoi pusta butelka po wódce. Tuż obok, w lodówce policjanci znaleźli kolejną pustą butelkę po alkoholu i dwie puste puszki po piwie" - poinformowała w komunikacie Ciska.

Wyjaśniła, że badanie alkomatem wykazało, iż 42-letni kierowca - mieszkaniec Pabianic, miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

Jak podała Ciska, cysterna była pusta. Kierowca pojazdu został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na gdańskich Stogach. Policja zatrzymała jego prawo jazdy. Jego sprawa zostanie skierowana do sądu: mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Elbląska jest jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Gdańsku. Łączy centrum miasta z drogą ekspresową nr 7 wiodącą do stolicy i dalej na południe kraju.

PAP

Podziel się

~ANTY -

Nie ma słów....niestety odebranie prawa jazdy ich nie zniechęci.Jak ktoś się nie boi wsiadać za kółko nawalony,to tym bardziej wsiądzie bez papierka.Więzienie ok,ale maja tam TYRAĆ na własne utrzymanie.

~Michal -

Do 2 lat za 3 promile to przeciez jakis zart, teraz taki zabije z 10 ludzi bo taka cysterna to troche wazy i jedzie po osobowkach jak czolg no i dostanie max 6 lat od takie prawo w Polsce mamy

Piszesz jako Gość