Akcja "Znicz": W wypadkach zginęło już 35 osób, wielu rannych

Wtorek, 31 października 2017 (10:10)

35 zabitych i 423 osoby ranne - to dotychczasowy bilans wypadków podczas tegorocznych wyjazdów na cmentarze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Od piątku policja prowadzi coroczną akcję "Znicz". Mimo apeli i zwiększonej liczby patroli na drogach od początku weekendu doszło do ponad 350 wypadków.

Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji powiedział, że dotarcie do celu może kierowcom utrudniać coraz gorsza jesienna aura, w niektórych regionach wystąpiły opady śniegu.

Warto więc przygotować odpowiednio samochód do drogi, sprawdzić przed wyjazdem stan opon i wycieraczek.

Dotychczasowy bilans wypadków to 35 zabitych i 423 rannych. Mimo dodatkowych patroli na drogach w Polsce doszło od piątku do ponad 350 wypadków.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i odpowiednią prędkość jazdy.

Informacyjna Agencja Radiowa

Podziel się

~ziutek -

Bo policja drogowa powinna pełnić funkcje prewencyjną i być widoczna na drogach by studzić zapędy drogowych wariatów, a nie czaić się po krzakach i być maszynką do zatykania dziury budżetowej i wyrabiania norm mandatów narzuconych przez władze.

~Quest -

Unikam wyjazdów w takie dni. Wszyscy niedzielni kierowcy i kapelusznicy wyciągają swoje pudła spod koca i jadą z rodzinami na groby bliskich. I często do grobu, swojego....

~Andy -

Statystycznie to polscy kierowcy sa wieloktotnie skuteczniejsi w zabijaniu niz wszyscy terorysci ostatnich lat. Moze trzeba Polske odizolowac od cywilizowanego swiata a tych co juz sie rozsypali po Europie deportowac ...

~Ryszard -

Jazda "na cmentarz" zmienia znaczenie, hehe. Bez sensu z dnia wszystkich świętych robić dzień martwych kierowców. Lepiej nie ruszać się z domu, niż ryzykować dołączenie do wszystkich świętych.

Gość

Piszesz jako Gość