Świętokrzyskie: Sześć osób rannych w wypadku

Poniedziałek, 6 listopada 2017 (23:09)

Sześć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 764 (Świętokrzyskie). Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Trasa jest zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

Jak poinformował PAP st. asp. Mariusz Domagała z KPP w Staszowie do wypadku doszło na odcinku między Rakowem a Staszowem, na wysokości skrętu do miejscowości Wólka Żabna.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Mitsubishi jadący od strony Rakowa stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Fordem" - powiedział Domagała.

Policjant dodał, że w obu pojazdach znajdowało się sześć osób. Wszystkie zostały ranne i odwiezione do szpitala. Pasażerowie jednego z aut zostali ewakuowani przez strażaków przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Droga wojewódzka nr 764 w miejscu wypadku jest zablokowana; policja zorganizowała objazdy. 

PAP

Podziel się

~ckman -

Tam jest bardzo fajna droga ciągnąca się przez lasy. Ta droga bardzo "nastraja" do szybkiej jazdy. Tam często są wypadki, zwłaszcza wczesną wiosną i jesienią, kiedy lokalne przymrozki spowodują zeszklenie drogi!

~winia -

Tam w zaczynają się już "Górki Świętokrzyskie", bardzo często jest mgła i wcześnie występują przymrozki, czyli jezdnia jest oblodzona. Rzeczywiście jest to prosty jak strzała odcinek drogi, o nie nalepszej jakości + przyzwoity las wokół. Bezwzględnie trzeba uważać i jechać ostrożnie nie wiecej niż 70 km, mimo, że jest to teren nie zabudowany.

Gość

Piszesz jako Gość