Śląskie: Samochód zderzył się z autokarem. Zginęły dwie osoby

Sobota, 6 stycznia (20:11) Aktualizacja: Sobota, 6 stycznia (21:55)

Dwie osoby zginęły na miejscu, a 13 trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w Blachowni (woj. śląskie) na drodze krajowej nr 46. Kierowcy muszą się tam liczyć z poważnymi utrudnieniami, policja zorganizowała objazdy.

Jak poinformowała podkomisarz Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, według wstępnych ustaleń kierujący fordem mondeo z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autokarem liniowym, wożącym pasażerów do Niemiec.

41-letni kierowca i 15-letni pasażer samochodu osobowego zginęli na miejscu. 

Autokarem podróżowało 38 osób, 13 przewieziono do szpitala. Pozostałym zapewniono opiekę w punkcie pomocowym, zorganizowanym w domu kultury w Blachowni. 

Kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Wyznaczono objazdy.

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

PAP/INTERIA.PL

Podziel się

~hanys -

w nagłówku wiadomości nareszcie precyzyjne stwierdzenie "w śląskim", a NIE na śląsku. Podpis pod zdjęciem - i znów stare byki i przekłamania!!! Blachownia, Częstochowa, Jaworzno, czy inne Sosnowce to NIE JEST ŚLĄSK!!

~valdi -

Nie wiem czy Wiecie o tym ale teraz hitem zachodnich biur podróży dla chcących przeżyć coś niezwykłego i dla tych którym w życiu codziennym brakuje adrenaliny są wycieczki do Polski jednodniowe na jednorazowy przejazd A4 i wzięcie mają niemożliwe bo to ciekawość raczej skłania naszych zachodnich sąsiadów do wykupienia takich wycieczek i jeden z właścicieli takiego biura mówił w wywiadzie że większość uczestników prosi o przerwanie tego horroru już w granicach Wrocławia a rzadko którzy wytrzymują do Gliwic i jak na razie tylko trzem herosom udało się wytrzymać do Krakowa....... a gdzie tam Rzeszów i Przemyśl. Na wycieczkę którąś z dróg krajowych jak na razie nie zdecydował się ani jeden amator mocnych wrażeń.

~Kate -

Zginął ojciec z synem....smutne i tragiczne! Nie rozumiem głupich komentarzy....ludzie to jest czyjaś ogromna tragedia - opamiętajcie się!

Gość

Piszesz jako Gość