Kujawsko-pomorskie: Samochód nauki jazdy zderzył się z ciężarówką

Środa, 10 stycznia (08:44) Aktualizacja: Środa, 10 stycznia (09:32)

W miejscowości Nowe Marzy (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego wypadku - podaje "Dziennik Wschodni". Samochód nauki jazdy zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby nie żyją.

Samochód nauki jazdy z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby - kierowca i pasażer samochodu osobowego - informuje "Dziennik Wschodni".

"Trzecia osoba w ciężkim stanie została zabrana do szpitala" - powiedział kpt. Sławomir Kulesza ze straży pożarnej w Świeciu.

Po wypadku na miejscu pracowało sześć oddziałów straży pożarnej, pięć zastępów policji i trzy zespoły pogotowia. 

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17. Droga łącząca Toruń z Gdańskiem pozostawała zablokowana przez kilka godzin. Obecnie na trasie nie ma utrudnień.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

INTERIA.PL

Podziel się

~Zorro -

Konieczne są zmiany w przepisach nauki jazdy. Powinno się powrócić do tego, że najpierw trzeba nauczyć się jazdy na placu. Ruszania, skręcania i osiągania prędkości pozwalającej na nie blokowanie ruchu w mieście. Tym czasem sami instruktorzy powinni zdać egzamin z jazdy. Podjeżdża nauka jazdy do skrzyżowania i .... staje 4 metry przed światłami lub linią ograniczającą przed torami na rondzie. W ruchu staje 4-5 m za innym pojazdem. A skoro wyjeżdża na miasto to powinien taki kierowca umieć ruszać, zatrzymywać i skręcać. DLACZEGO JADĄ 20-30 km/h ? a policja to toleruje ???

~warszawiak66 -

Całe życie obruszałem się na stwierdzenie "nie każdy powinien mieć prawo jazdy". Po latach zrozumiałem, że faktycznie - nie każdy się kwalifikuje. W Niemczech prawko trwa rok czasu, a na drogę wyjedziesz po paru miesiącach. U nas jest po prostu szaleństwo - kursant (bywały przypadki) na pierwszych zajęciach wyjeżdża na drogę. To jest chore !!!!

Gość

Piszesz jako Gość