RMF FM: Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Dwie osoby nie żyją, 18 jest rannych

Poniedziałek, 29 stycznia (18:13)

Dwie osoby nie żyją, 18 zostało rannych w wyniku tragicznego wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 3 w okolicach Biedrzychowej na Dolnym Śląsku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwa busy, które wiozły pasażerów wjechały w trzeci bus towarowy, który stał na drodze w okolicach Biedrzychowa w powiecie polkowickim. 

Dwie osoby zginęły na miejscu, pozostali poszkodowani mają niezagrażające życiu obrażenia. Na miejscu pracuje ponad 12 zastępów straży pożarnej

Do pomocy rannym skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Bartek Paulus


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

RMF FM

Podziel się

~fakt -

Zmiany w egzaminach ,zniany w punktach to nic nie daje .Przybywa tylko ofiar wypadkow.Co pare godzin tragiczne wiadomosci z drog.TRAGEDIA.

~JH -

Tragedia na serwisowej drodze budowanej ekspresowej S3. W godzinach wieczornych doszło tam do wypadku ciężarówki i busa, który przewoził górników do kopalni ZG Rudna. Dwóch z nich zginęło na miejscu. W sumie 17 osób zostało poszkodowanych. Droga w okolicach zjazdu na Szklary Górne jest całkowicie zablokowana.Policja ma już wstępne ustalenia z miejsca wypadku. - Ciężarówka z przyczepą poruszała się w stronę Lubina. W przeciwnym kierunku jechał bus. W pewnym momencie przyczepa odpięła się od pojazdu ciężarowego, zjechała na przeciwny pas i uderzyła w busa. W zdarzeniu brał udział również citroen. Troje obcokrajowców z tego auta przetransportowano do szpitala. Trzy inne z busa także przewieziono na oddział. Pozostałym poszkodowanych pomoc udzielana jest na miejscu - powiedział Jan Pociecha, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Gość

Piszesz jako Gość