Wielkopolskie: Wznowiono ruch po wypadku na A2

Czwartek, 1 lutego (12:21)

Wznowiono ruch pojazdów na autostradzie A2 po tym, jak pijany kierowca ciężarówki wjechał w auta stojące w kolejce przed Punktem Poboru Opłat Żdżary w Wielkopolsce. Ciężarówka uszkodziła 5 aut, pięć osób trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 11. Uszkodzony został samochód dostawczy i cztery auta osobowe. Droga w kierunku Warszawy była zablokowana; policja wyznaczyła objazdy.

Oficer prasowy policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski poinformował PAP, że kierowca ciężarówki jest obywatelem Łotwy; w organizmie miał blisko 2,9 promila alkoholu. Mężczyzna przebywa obecnie w konińskiej komendzie; gdy wytrzeźwieje - usłyszy zarzuty.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez większych utrudnień.

PAP

Podziel się

~Polak -

Jedynym skutecznym narzędziem pozbycia się pijanych kierowców jest każdorazowo konfiskata auta i wysoka grzywna. Znam wielu którzy mimo sądowego zakazu nadal jeżdżą i oczywiście po pijaku, tylko brak auta ich powstrzyma

~Zygi -

Niestety tak bywa, gdy nie ma na naszych drogach żadnych ułatwień dla pijanych kierowców. Powinni oni na przykład być puszczani bez kolejek na bramkach na autostradzie, mieć zawsze pierwszeństwo, nawet na czerwonym. Przecież człowiek pijany ma ograniczone poczucie rzeczywistości, dlatego też w razie wypadku, powinien być karany zawsze trzeźwy kierowca, który miał pełną świadomość, a mimo to dopuścił do zdarzenia. To ograniczy ilość wypadków i poprawi bezpieczeństwo na drogach.

~Oczekujacy -

Kiedy wreszcie będzie Z A K A Z wyprzedzania przez ciężarówki na lewym PASIE. Na autostradach w Polsce . W Niemczech tego na dwupasmówce nie uświadczysz . Wszyscy jada "gęsiego" .

Gość

Piszesz jako Gość