Świętokrzyskie: Zderzenie osobówki z busem

Wtorek, 6 marca (20:15)

Pięć osób zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło we wtorek w miejscowości Występa w powiecie skarżyskim (Świętokrzyskie). Samochód osobowy zderzył się tam z busem. Wśród poszkodowanych jest 4-letnie dziecko.

Jak poinformował PAP asp. Damian Szwagierek z KPP w Skarżysku-Kamiennej, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego peugeota wjeżdżając na skrzyżowanie prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu busowi, który przewoził ludzi. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

"Pięć osób doznało obrażeń ciała, a wśród poszkodowanych jest 4-letnie dziecko. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala trzy ranne osoby. Pozostałe dwie zostały przewiezione karetką do szpitali w Skarżysku i Kielcach" - powiedział Szwagierek.

Policjant dodał, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

PAP

Podziel się

~Gość -

Nie ma bezkolizyjnych skrzyżowań. Będąc uczestnikiem ruchu zawsze niestety trzeba się liczyć, nie wróci się nigdy do domu. C'est la vie. Ludzi i dziecka szkoda.

~PIESZY -

Jakoś nie mogę zrozumieć jak może dojść do wypadku bez udziału i z winy pieszego. Jeżeli jest wypadek z udziałem pieszego to 100% kierowców twierdzi e piesi łażą jak święte krowy, a kierowcy zawsze przestrzegają przepisów i jeżdżą bezpiecznie.

Gość

Piszesz jako Gość