Łódź: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

Niedziela, 8 kwietnia 2018 (11:39)

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Łodzi. 23-latek kierujący audi na przejściu dla pieszych potrącił 70-latkę - poinformowała w niedzielę policja. Kobieta zmarła w szpitalu. Z kolei nietrzeźwy kierowca omal nie przejechał pracującego na miejscu zdarzenia policjanta.

Jak ustalono, 23-letni kierujący audi A3 jechał ul. Sikorskiego i na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 70-letnią kobietę. W chwili zdarzenia na przejściu dla pieszych nie działała sygnalizacja świetlna. Kobieta z obrażeniami wielonarządowymi została przewieziona do szpitala w Zgierzu, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy oraz skierowali auto do badań.

Jak informuje biuro prasowe łódzkiej policji, w trakcie wykonywania przez policjantów czynności na miejscu wypadku doszło do groźnej sytuacji. Kierujący oplem, który wykonywał manewr skrętu w prawo z ul. Zgierskiej w ul. Sikorskiego prawie potrącił jednego z funkcjonariuszy.

Natychmiast został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że 35-letni kierowca nie miał przy sobie dokumentów i był nietrzeźwy. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 3,4 promila alkoholu.

35-latek został ukarany mandatem 500 zł. Odpowie też przed sądem za kierowanie autem po pijanemu. Grozi mu oprócz wysokiej grzywny, zatrzymanie na długi czas prawa jazdy, a także do 2 lat pozbawienia wolności. 

PAP

Podziel się

~Z Niemiec! -

Polscy kierowcy to dzikusy brawura i agresja za kierownicą a nie daj bóg jak jedziesz luksusowym samochodem a za tobą jakiś dzikus starym szrotem i z zawisci siedzi ci na zderzaku w Polsce powinno się karać karać zabierać PJ karać to jest nie bywały SKANDAL SKANSEN EUROPY I 0 KULTURY JAZDY!!!

~to drań -

ten 23latek co zabił starszą kobietę na przejściu dla pieszych !! czy odpowie karnie jak przestępca !! czy ma plecy i włos z główki mu nie spadnie!! to typowa sprawiedliwość w Polsce !!

~abcjazdy -

Nawet Konwencja Wiedeńska wyraźnie stanowi: 6. a) Piesi zamierzający przekroczyć jezdnię mogą wejść na nią tylko przy zachowaniu szczególnej ostrożności; powinni oni korzystać z przejścia dla pieszych, jeżeli znajduje się ono w pobliżu. b) W celu przekroczenia jezdni na przejściu dla pieszych oznaczonym jako takie lub wyznaczonym znakami na jezdni: ...... iii) na innych przejściach dla pieszych piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bez uwzględnienia odległości i szybkości zbliżających się pojazdów." (czyli na tych, gdzie nie ma świateł i nikt nie reguluje ruchem).

Gość

Piszesz jako Gość