Niecodzienny widok na trasie S8 w Warszawie

Piątek, 13 kwietnia 2018 (11:37)

W ubiegłą niedzielę rano ośmiu rowerzystów jechało trasą ekspresową S8 - informuje portal "TVN Warszawa".

Grupa wyglądająca na kolarzy poruszała się poboczem trasy S8. Po chwili zjechali w prawo i kontynuowali jazdę poza drogą ekspresową. Po obu stronach trasy znajdują się ścieżki rowerowe. O sprawie została poinformowana policja. Jednak gdy patrol dotarł na miejsce, rowerzystów już nie było.Według przepisów rowerzyści nie mogą poruszać się po "ekspresówkach" i autostradach. Grozi za to mandat w wysokości 250 zł. 

INTERIA.PL

Podziel się

~Zorro -

hahaha 250 zł za jazdę rowerem po autostradzie ! Kpina ! Powinno być minimum 500 zł !!! Kiedyś jak milicja złapała rowerzystę bez kart rowerowej to wykręcała wentlkii zabierała je , pozwalając rowerzyście jechać dalej. Powinni dostać po 500 i wykręcić wentylki

~MnS -

Jak można bronić tych rowerzystów? Pogrzało was? Autostradami i ekspresówkami rowerzystom jeździć NIE WOLNO. I zgłaszanie ich na Policję to oczywista oczywistość. Rowerzyści często nie znają przepisów, myślą, ze wszystko im wolno i każdy ma na nich uważać, a oni na nikogo. Rowerzyści poruszający się po jezdni powinni mieć uprawnienia i ubezpieczenie OC - jak cała reszta użytkowników dróg. Jeśli nie - to na ścieżki rowerowe, a od jezdni z daleka.

~Pablo85 -

Rowerzyści! Chcecie, by traktować Was jak równoprawnych uczestników ruchu drogowego. A jak Wy zachowujecie się na drodze? Jazda przez przejścia dla pieszych, przejeżdżanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, brak oświetlenia po zmroku, niesygnalizowanie zamiaru skrętu - to tylko część Waszych zwyczajów. Jesteście wyjęci spod prawa? Wydaje Wam się, że przepisy Was nie dotyczą? Nie dziwcie się zatem, że kierowcy nie szanują Was, skoro Wy nie szanujecie żadnych przepisów obowiązujących na drogach.

~Arni -

Rowerzyści uważają się za święte krowy. Wczoraj dwójka takich geniuszy przejeżdżając po pasach dla pieszych, co jest zabronione, dzwoniła na pieszych żeby ich przepuścili.Chamstwo i bezczelność.

Gość

Piszesz jako Gość