Śląskie: Dwa wypadki. Utrudnienia na drogach

Wtorek, 8 maja 2018 (08:22)

Dwa wypadki z udziałem kilku ciężarówek utrudniły we wtorek rano ruch na drogach krajowych nr 1 oraz nr 86 między Częstochową, a Katowicami. W Poczesnej k. Częstochowy oraz w Czeladzi w powiecie będzińskim kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu, co powoduje korki.

Jak podały służby kryzysowe wojewody śląskiego, w Czeladzi, około szóstej rano na drodze krajowej nr 86 w kierunku Katowic, na wysokości centrum handlowego, doszło do zderzenia trzech jadących prawym pasem ciężarówek. Do czasu likwidacji skutków wypadku, ruch na tym uczęszczanym odcinku odbywa się jedynie lewym pasem.

Ponad godzinę później w Poczesnej pod Częstochową również zderzyły się trzy samochody ciężarowe, blokując prawy pas ruchu w kierunku Katowic. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 1, która w Podwarpiu krzyżuje się z drogą krajową nr 86, prowadzącą do Katowic.

Obie trasy to najpopularniejsze połączenie drogowe między Katowicami, a Częstochową. Incydenty spowodowały we wtorek rano potężne korki na tej trasie. Jak dotąd nie ma informacji o poszkodowanych.

PAP

Podziel się

~zoob -

Przejechałem koleją pół Europy. Wszędzie gdzie byłem (Niemcy, Benelux, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria) mknęły pociągi załadowane naczepami ciężarówek. Ktoś, kto blokuje wprowadzenie tego w Polsce, jest współwinny wypadków i kolizji na polskich drogach.

~eh -

Pustaki jadace na zderzaku. Wczoraj jeden taki jechał 10 m za transportem bali drzewa. Jedno hamowanie i bylaby mielonka z kierowcy

Gość

Piszesz jako Gość