​Zderzenie czterech ciężarówek na A4

Środa, 9 maja 2018 (14:03) Aktualizacja: Środa, 9 maja 2018 (18:02)

Nawet do wieczora zablokowana może być autostrada A4 w Małopolsce - podaje RMF FM. Pomiędzy węzłami Brzesko a Tarnów Mościce zderzyły się cztery ciężarówki, w tym cysterna. Na miejscu śmierć poniósł kierowca jednej z ciężarówek, a dwie osoby zostały ranne, lądował tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tej chwili strażacy próbują wypompować niebezpieczne substancje z cysterny.

Wypadek był następstwem innego zdarzenia. Nad ranem do rowu wjechała ciężarówka. Służby nie były w stanie wyciągnąć samochodu, dlatego wezwano specjalistyczny sprzęt i zatrzymano ruch na jezdni w kierunku Rzeszowa. 

Na miejscu od razu zaczęły tworzyć się kilkukilometrowe korki. To właśnie wtedy część rozpędzonych samochodów nie wyhamowała i zderzyła się ze sobą.

Na miejscu cały czas pracują służby, które próbują rozdzielić zaklinowane ciężarówki oraz wypompować substancje z cysterny.

Ruch w kierunku Tarnowa został całkowicie zamknięty, a w kierunku Krakowa służby przepuszczają samochody tylko pasem awaryjnym. Policja wyznaczyła objazd przez DK 94. 

Marek Wiosło

RMF24

Podziel się

~Monty Python -

Ostatnio coś za dużo śpiochów jeździ ciężarówkami , a ta rozlana czekolada na A2 to majstersztyk . Ja bym zawiózł tam z pięć podstawówek i po godzinie nie byłoby śladu po czekoladzie !!!

~Fryck -

Jeden zestaw pociągu zastapi 90 ciężarówek ciągnie jedna lokomotywa ,kolejowy transport trzeba wznowić ,a zakazać transportu samochodowego.tym powinien zająć się sejm Polski.

~Kaźmierz -

Trzeci poważny wypadek w ciągu ostatnich 21 godzin z udziałem zestawów popularnie zwanych TIRAMI. Won z polskich dróg! Rząd ma ode mnie czas do wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Jak nie zrobi porządku z tranzytem (tzn. nie wsadzi go na wagony kolejowe) to PiSie: "tracisz mój głos i marny twój los!"

Gość

Piszesz jako Gość