Gigantyczny korek na autostradzie A4 z powodu remontu

Czwartek, 10 maja 2018 (13:25)

Ponad 20-kilometrowy korek utworzył się w czwartkowe przedpołudnie na opolskim odcinku autostrady A4. Utrudnienia na trasie z Wrocławia do Katowic na wysokości Opola spowodowane są przygotowaniami do remontu drogi. Od jutra będzie można jechać tylko jedną jezdnią.

Czwartkowy korek to efekt przygotowań do remontu - drogowcy rozkładają nowe oznakowanie między węzłami Opole Południe i Krapkowice.

W piątek zamknięta ma zostać jezdnia od strony Katowic w kierunku Wrocławia, w rejonie węzła Opole Południe. Tutaj nieczynna ma być też łącznica północna. Objazd poprowadzono przez Krapkowice. Ruch na autostradzie ma się odbywać dwukierunkowo na nitce prowadzącej w stronę Katowic.

Utrudnienia potrwają do końca czerwca.

Na wakacje remont autostrady zostanie wstrzymany, a od września kolejne utrudnienia czekają kierowców w rejonie węzła Krapkowice.

Łącznie w tym roku zostanie wyremontowanych 16 kilometrów opolskiego odcinka autostrady. To nie koniec remontów, jednak to ostatni już rok z taką organizacją ruchu. Kolejne remonty mają być mniej uciążliwe dla kierowców. Później drogowcy nie będą już ustawiać separatorów.  

- W następnych latach: 2019-2021 będziemy już wkraczać w taką szerokość autostrady, że umożliwimy kierowcom przejazd "dwa na dwa", czyli nie będziemy już sprowadzać ruchu do jednego pasa, tylko zawęzimy istniejące pasy, ale ruch nadal będzie się odbywał w sposób spowolniony dwoma pasami. Tak będzie na przykład na wysokości Góry św. Anny - zapewnia Ireneusz Dyła, wicedyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

RMF MAXXX

Podziel się

~avtomobilista -

Najwyższa pora zmienić prawo drogowe. Jeśli z winy właściciela autostrada nie spełnia tzw norm autostrady, to OBLIGATORYJNIE powinien obowiązywać zakaz pobierania opłat, ewentualnie zmniejszenie do minimum. Jeżeli my kierowcy nie dopilnujemy tego, to będziemy krojeni jak króliki przez różnych Kulczyków, Stalexporty i innych cwaniaków grup kapitałowych, częściowych właścicieli autostrad.

Gość

Piszesz jako Gość