Dolnośląskie: Ośmiokilometrowy korek na A4 w stronę Zgorzelca

Niedziela, 13 maja 2018 (12:27)

Ośmiokilometrowy korek w stronę Zgorzelca powstał na autostradzie A4 w rejonie węzła Pietrzykowice. Zator ma związek z dwoma niegroźnymi wypadkami, a także z robotami drogowymi.

Dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Zalach powiedział, że w rejonie węzła Pietrzykowice doszło do dwóch niegroźnych stłuczek. Po jednej z nich zablokowany został pas awaryjny i lewy pas jezdni w stronę Zgorzelca.

"W stronę Zgorzelca, czyli granicy z Niemcami, jest dziś znacznie większe natężenie ruchu, ponieważ z powodu dni wolnych w Niemczech na ten weekend przyjechało do Polski zdecydowanie więcej osób, które teraz wracają. Dlatego od razu powstał kilkukilometrowy korek" - powiedział dyżurny.

Wyjaśnił, że zator powiększał się też w związku z pracami związanymi z malowaniem pasów na jezdni. 

"Wydano polecenie, by ekipa malarska zjechała z autostrady na najbliższym zjeździe w Kostomłotach, by korek mógł się szybko rozładować" - poinformował dyżurny. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


PAP

Podziel się

~Kierowca -

Droga szybkiego ruchu A4 ciągle w remoncie, nieprzerwanie od czasów jej wybudowania, najdroższa droga w kraju. Mam nadzieje, że znajdą się odważni i zrobi z nimi porządek.

~apap -

Chyba droga szybkiego ruchu- tego nawet nie można przekwalifikować na drogę expresową - tam nie ma pasów awaryjnych !!!!! Za to powinni siedzieć już dawno w wiezieniach decydenci którzy tak zaprojektowali i co ciekawe dostali dofinansowanie na budowę tej drogi z UE.. a to nie spełniało i dalej nie spełnia wymogów autostrady. Przy okazji nasuwa się jeszcze jedno pytanie, czemu od razu nie projektuje się mostów, wiaduktów, nasypów pod 3 pasy ruchu + awaryjny w każdą stronę?? Gdyby przyszło dobudować 3 pas ruchu na odcinku Gliwice - Wrocław to trzeba byłoby od nowa budować wszystkie mosty i wiadukty, sypać nasypy, kopać rowy, to powinno być już dawno gotowe i przygotowane do ułożenia 3 pasa ruchu

Gość

Piszesz jako Gość