Świętokrzyskie: Zderzenie ciężarówki z pociągiem

Środa, 16 maja (15:53)

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym przewożącym cysterny z gazem; do wypadku doszło w miejscowości Wólka Plebańska (Świętokrzyskie) - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich Piotr Przygodzki.

Do zdarzenia doszło przed godz. 13. "Z informacji, które uzyskaliśmy wynikało, że w miejscowości Wólka Plebańska na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia ciągnika siodłowego z lokomotywą" - przekazał Przygodzki.

Jak dodał, ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie kierujący ciągnikiem siodłowym nie zatrzymał się przed znakiem "stop" i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę, która przewoziła pięć cystern wypełnionych gazem.

"Kierowca ciężarówki w wyniku tego zdarzenia został zakleszczony w kabinie swojego pojazdu, był on wycinany przez strażaków. Został zabrany przytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi do szpitala rejonowego w Końskich" - powiedział Przygodzki.

Na miejscu wypadku pracuje policja i straż pożarna. "Z informacji, które posiadam łącznie z trzech domów ewakuowanych zostało pięć osób. My również zabezpieczamy dostęp do miejsca tego zdarzenia. Droga w kierunku Wólki Plebańskiej jest zablokowana, ruch odbywa się objazdami" - dodał oficer prasowy koneckiej policji.

Biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe, w przesłanym PAP komunikacie poinformowało, że okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja. "Zdarzenie nie ma wpływu na ruch pasażerski - wypadek miał miejsce na linii kolejowej wykorzystywanej tylko przez składy towarowe" - przekazało biuro prasowe PKP PLK.

PAP

Podziel się
Gość

Piszesz jako Gość