w dziale: Religia

czy modlicie się do świętych? (143)

czy modlicie się do świętych?

venomik
Odpowiedz
Oceń temat:
venomik
Piątek, 26 stycznia (10:27)

czy prosicie o wstawiennictwo świętych w czasie codziennych sprawunków które sprawiają wam trudności? czy osoby które modlą się do świętych nie obawiają się grzechu bałwochwalstwa? Kościół Rzymsko-Katolicki przyjmuje stanowisko w którym jasno wyraża się, że Katolicy nie modlą się do świętych, ale nie oznacza to, że nie można prosić świętych o wstawiennictwo. ja jednak znam osoby które zdają się modlić gorliwiej do świętych, niż do Jezusa który jest jedynym pośrednikiem między ludźmi, a Bogiem. oni prawdziwie popełniają grzech bałwochwalstwa. świadkowie jehowy natomiast jasno powołują się na Biblię wskazując, że do świętych się nie modli. może Kościół Rzymsko-Katolicki powinien wprowadzić równie radykalne zasady, by ułatwić życie wiernym mającym problem z interpretacją pewnych prawd? Co o tym sądzicie?

Re: czy modlicie się do świętych?

stiffnecked
Odpowiedz
stiffnecked
Piątek, 26 stycznia (10:34)

Ja swietym zlecam by modlili sie za mnie. Aniolom z reszta tez tak robie.

KarolP12
Odpowiedz
KarolP12
Piątek, 26 stycznia (10:45)

Naturalnie, również optuję za tym żeby koci sekciarze porzucili swoją setkę i jej kretyństwa i nawrócili się na katolicyzm aby mogli korzystać z obcowania świętych.

sosna177
Odpowiedz
sosna177
Piątek, 26 stycznia (10:53)

Do żadnego człowieka, nie należy się modlić. To jest bałwochwalstwo, i Biblia wyrażnie o tym mówi.
Jedynym pośrednikiem jest....Jezus Chrystus.
Powinnaś wierzyć Biblii, a nie kościołowi, bo sądzeni będziemy ...przez Słowo.....a nie przez wierzenia jakiegoś kościoła.

~lato
Odpowiedz
~lato
Piątek, 26 stycznia (11:07)

w Polsce i tak się modlą do JP2 od dawna, bo JP2 to specjalna święta jednostka

~Józef
Odpowiedz
~Józef
Piątek, 26 stycznia (11:13)

Ja się nie modlę, ponieważ ci święci stali się ziemią, a do ziemi modlić się nie ma sensu. Ty wierzysz jeszcze w takie bzdury?

~Józef
Odpowiedz
~Józef
Piątek, 26 stycznia (11:16)

sosna177 Do żadnego człowieka, nie należy się modlić. To jest bałwochwalstwo, i Biblia wyrażnie o tym mówi.
Powinnaś wierzyć Biblii, a nie kościołowi, bo sądzeni będziemy ...przez Słowo.....a nie przez wierzenia jakiegoś kościoła.

I pożerać ciało Chrystusa z miłości bo to jest chore.Nie waźne, że to jest symbolika, bo to gorszy. Jak cię kocham to mogę cię zjeść i zabić z miłości, to jest chore i tyle.

~hugo
Odpowiedz
~hugo
Piątek, 26 stycznia (11:54)

~Józef

sosna177 Do żadnego człowieka, nie należy się modlić. To jest bałwochwalstwo, i Biblia wyrażnie o tym mówi.

I pożerać ciało Chrystusa z miłości bo to jest chore.Nie waźne, że to jest symbolika, bo to gorszy. Jak cię kocham to mogę cię zjeść i zabić z miłości, to jest chore i tyle.

Podobno Katolicyzm zakazuje okultyzmu, ale wampiryzm (picie krwi Jezusa) i kanibalizm (jedzenie ciała Jezusa) są w porządku dopóki dotyczą obrzędów religijnych i składania syna bożego w ofierze. Bzdury i obłuda

~sóltejziemi
Odpowiedz
~sóltejziemi
Piątek, 26 stycznia (13:35)

Osobiście nie wiem do kogo mam się modlić. Do Boga, który wymordował w potopie i w innych wielu przypadkach ludzi winnych czy niewinnych - raczej nie. Więc modlę się do anioła Ariela, który mi się kiedyś objawił w czasie takiej mieszanki wizji ze snem i dał tym sposobem swoje świadectwo istnienia. Modlę się do anioła stróża, którego nawet nie znam, bo nigdy nie dał swojego świadectwa. Modlę się za zmarłych, odmawiam ojcze nasz i zdrowaś mario, czasami różaniec - z racji tradycji niż z wewnętrznej potrzeby, sporadycznie inne modlitwy gdzieś znalezione i przeczytane, czasami litanie do serca jezusowego. Ogólnie mówiąc im bardziej człowiek jest dociekliwy, z większą wiedzą historyczną, religijną i myślący analitycznie tym ma większe problemy z modlitwą - do kogo się modlić. Wiem za to jak się modlić - nie modlimy się umysłem tylko sercem, modlitwa powinna płynąć z serca a nie z umysłu ale nie wytłumaczę tego, bo jest to dla mnie trudne do wytłumaczenia.

Iwona19
Odpowiedz
Iwona19
Piątek, 26 stycznia (13:54)

Ja proszę o wstawiennictwo mojego przyjaciela, który zmarł w marcu zeszłego roku. Wierzę, że już jest w niebie

stiffnecked
Odpowiedz
stiffnecked
Piątek, 26 stycznia (14:51)

Iwona19 Ja proszę o wstawiennictwo mojego przyjaciela, który zmarł w marcu zeszłego roku. Wierzę, że już jest w niebie

Jak nie to jest to dosc niezreczna sytuacja.

~Itaka
Odpowiedz
~Itaka
Sobota, 27 stycznia (11:19)

modlitwa do świętych powinna być o ich pomoc Bożą , a nie o ich pomoc z pominięciem Boga. Tak samo jak pastor powinien się opiekować zgromadzeniem wiernych z pomocą Bożą , a nie tylko swoim ludzkim działaniem .

sosna177
Odpowiedz
sosna177
Sobota, 27 stycznia (11:34)

~Itaka modlitwa do świętych powinna być o ich pomoc Bożą , a nie o ich pomoc z pominięciem Boga. Tak samo jak pastor powinien się opiekować zgromadzeniem wiernych z pomocą Bożą , a nie tylko swoim ludzkim działaniem .

Po pierwsze.
Nie wiesz, czy ten, do którego się modlisz, jest u Boga. Tego nie wiesz.
Po drugie.
Po co są Ci potrzebni inni pośrednicy, skoro Słowo Boże mówi ....tylko o Jednym Pośredniku----Jezusie Chrystusie.
Po trzecie.
Modlenie się do umarłych, wywoływanie ich duchów.....to spirytyzm....przed którym, Bóg nas ostrzega....by tego nie czynić, gdyż to skutkuje przekleństwem, i jest obrzydliwością dla Boga.

Pastora słuchają żywi ludzie, a nie umarli.
Nietrafiony przykład.

sosna177
Odpowiedz
sosna177
Sobota, 27 stycznia (11:36)

Iwona19 Ja proszę o wstawiennictwo mojego przyjaciela, który zmarł w marcu zeszłego roku. Wierzę, że już jest w niebie

Nie powinnaś tego robić.
Jeżeli Twój przyjaciel.....miał jeszcze czas, by prosić Boga o przebaczenie, i przyjął Jezusową krew, na swoje życie.......to może być u Boga.
Jeżeli tego nie zrobił....to być tam nie może.
To jasno wynika ze Słowa Bożego.

Iwona19
Odpowiedz
Iwona19
Sobota, 27 stycznia (12:58)

sosna177

Nie powinnaś tego robić.
Jeżeli Twój przyjaciel.....miał jeszcze czas, by prosić Boga o przebaczenie, i przyjął Jezusową krew, na swoje życie.......to może być u Boga.
Jeżeli tego nie zrobił....to być tam nie może.
To jasno wynika ze Słowa Bożego.

Całe życie dla Boga poświęcał. Nawet na misjach w Afryce był

123...10