w dziale: Porady

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek? (9)

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

karaniny
Odpowiedz
Oceń temat:
Poniedziałek, 16 kwietnia (17:01)

Znacie jakieś sprawdzone sposoby, którymi mogłabym wyczyścić srebrny łańcuszek, tak żeby go nie zniszczyć? Wiem, że złoto oddaje się do jubilera, ale czy są do tego specjalne środki, które można kupić samemu? Nie chce mi się oddawać każdej rzeczy, bo wiem że po czasie będę musiała to zrobić ponownie, a poza tym lubię się bawić w takie sprawy.
Jeżeli jednak lepiej oddać do jubilera taki srebrny łańcuszek, to czy wiecie ile to kosztuje? Proszę o pomoc. :)

Re: Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

~sprawdzone
Odpowiedz
~sprawdzone
Poniedziałek, 16 kwietnia (17:58)

Wrzuć wieczorem do małego naczyńka ze spirytusem (może być salicylowy) a rano będzie jak nowy. Sprawdzone:)

abce
Odpowiedz
Poniedziałek, 16 kwietnia (22:35)

Czyszczę srebra . łańcuszki i inne srebra - cifem . Na ściereczkę umieść trochę cifu , połóż łańcuszek i złóż ściereczkę a następnie przeciągaj łańcuszek . Efekt po kilku przeciągnięciach . Tanio szybko i skutecznie czyszczę tak już kilkąnaście lat . Sprubój !

~KSENO
Odpowiedz
~KSENO
Wtorek, 17 kwietnia (01:21)

abce Czyszczę srebra . łańcuszki i inne srebra - cifem . Na ściereczkę umieść trochę cifu , połóż łańcuszek i złóż ściereczkę a następnie przeciągaj łańcuszek . Efekt po kilku przeciągnięciach . Tanio szybko i skutecznie czyszczę tak już kilkąnaście lat . Sprubój !

A może "spróbuj"!!!!!!!!!!!!!!!!

~beca
Odpowiedz
~beca
Wtorek, 17 kwietnia (02:16)

~KSENO

abce Czyszczę srebra . łańcuszki i inne srebra - cifem . Na ściereczkę umieść trochę cifu , połóż łańcuszek i złóż ściereczkę a następnie przeciągaj łańcuszek . Efekt po kilku przeciągnięciach . Tanio szybko i skutecznie czyszczę tak już kilkąnaście lat . Sprubój !

SPADAJ!!!

~PPP
Odpowiedz
~PPP
Wtorek, 17 kwietnia (11:20)

~beca

~KSENO

SPADAJ!!!

Pisz po polsku to nie będzie uwag :PPP

~sue
Odpowiedz
~sue
Poniedziałek, 30 kwietnia (13:43)

Może zostaw łańcuszek w coca coli?

~ala
Odpowiedz
~ala
Poniedziałek, 7 maja (15:30)

Aby wyczyścić srebrny łańcuszek zostawiam go w spirytusie salicylowym na kilka godzin. Tani, sprawdzony i skuteczny sposob :)

~okiu
Odpowiedz
~okiu
Wtorek, 8 maja (10:51)

Ja czyszczę srebrny łańcuszek zwykłą pastą do zębów ;)