w dziale: Polityka

Kto się wstydzi być Polakiem? (34)

Kto się wstydzi być Polakiem?

~xyz
Odpowiedz
Oceń temat:
~xyz
Czwartek, 17 maja (15:13)

Kto się wstydzi być Polakiem, czyli czego się wstydzą czytelnicy Gazety Wyborczej.

Większość raczej rzadko odczuwa dumę z tego, że jest Polką/Polakiem lub nie czuje dumy wcale (52 proc. raczej rzadko, 33 proc. Was praktycznie się to nie zdarza). Częściej natomiast odczuwacie wstyd (34 proc. bardzo często, 44 proc. dość często).

W znacznej części wstydzą się również nacjonalizmu,rasizmu oraz niskiej kultury chociaż nie aż tak bardzo jak "zaściankowej religijności", Najmniejszy powodu do wstydu dają im: historia polski, bieda w kraju, disco polo oraz afery korupcyjne.

Re: Kto się wstydzi być Polakiem?

Chamsin
Odpowiedz
Chamsin
Czwartek, 17 maja (15:56)

A niby dlaczego tylko być dumnym albo na odwrót tj się wstydzić? (to pytanie retoryczne...)

Trochę mało tych "opcji"...

~gdyby
Odpowiedz
~gdyby
Czwartek, 17 maja (16:21)

Gdyby byli Polakami to na pewno by się nie wstydzili Polski ale nie są !!!!!!!

lowca idiotow
Odpowiedz
lowca idiotow
Czwartek, 17 maja (16:31)

A ty "gdyby" zapewne Wolak bo taki dumny z obecnej Polski jesteś?
Polska gdzie się traktuje konstytucję jak nic nie znaczący kawałek papieru,Polska gdzie wprowadza się dyktaturę, Polska która jest wasalem Watykanu nie zasługuje na szacunek.

~HEPO
Odpowiedz
~HEPO
Czwartek, 17 maja (16:52)

nawet się nie przyznaje ze jestem

~jumar70
Odpowiedz
~jumar70
Czwartek, 17 maja (17:25)

Kto tylko potrafi logicznie myśleć tego wielki wstyd za ten zabobonny naród którym tak łatwo manipulować przy pomocy kłamstw.

madox66
Odpowiedz
madox66
Czwartek, 17 maja (17:30)

Wystarczy 500 srebrników i trochę obiecanek aby kilka milionów ludzi dostało pierdzielca.No " ale ciemny lud to kupi" ' J.Kurski.

pintapalec
Odpowiedz
pintapalec
Czwartek, 17 maja (18:41)

ZNALEZIONE W NECIE ----

Kim są PiS- Wolacy :

To dla was PiS- Wolacy - największymi polskimi patriotami są kibole i stadionowi bandyci!
To wy PiS- Wolacy - skłóciliście Polaków ze sobą!
To wy PiS- Wolacy - emanujecie nienawiścią do obcych - bo jesteście homofobami, antysemitami, nacjonalistami i faszystami
To wy PiS- Wolacy - za rządów PO modliliście się o katastrofę dla Polski, żeby nasza gospodarka się zawaliła a złotówka była bezwartościowa.
To wy PiS- Wolacy - po trupach katastrofy smoleńskiej - chcieliście dorwać i dorwaliście się do władzy!
To wy PiS- Wolacy - chcecie z Polski zrobić kolonię watykanu!
To wy PiS- Wolacy - chcecie aby lekarze i farmaceuci korzystając z klauzuli sumienia, mieliby decydować za Polaków w sprawach sexu i prokreacji!
To wy PiS- Wolacy - chcecie rozdawnictwa i socjalizmu!
To wy PiS- Wolacy - populizmem i demagogią oszukaliście i oszukujecie wyborców!
To wy PiS- Wolacy - przekupiliście wyborców obietnicą 500 zł na dziecko, żeby na was glosowali!
To wy PiS- Wolacy - demolujecie Polskę!
To wy PiS- Wolacy - demolujecie polską armię!
To wy PiS- Wolacy - napadliście na polskie media!
To wy PiS- Wolacy - napadliście na polski Trybunał!
To wy PiS- Wolacy - produkujecie misiewiczów!
To wy PiS- Wolacy - demolujecie Polskę ku uciesze ruskich władz!

pintapalec
Odpowiedz
pintapalec
Czwartek, 17 maja (18:53)

pintapalec ZNALEZIONE W NECIE ----

Kim są PiS- Wolacy :

To dla was PiS- Wolacy - największymi polskimi patriotami są kibole i stadionowi bandyci!
To wy PiS- Wolacy - emanujecie nienawiścią do obcych - bo jesteście homofobami, antysemitami, nacjonalistami i faszystami
To wy PiS- Wolacy - za rządów PO modliliście się o katastrofę dla Polski, żeby nasza gospodarka się zawaliła a złotówka była bezwartościowa.
To wy PiS- Wolacy - po trupach katastrofy smoleńskiej - chcieliście dorwać i dorwaliście się do władzy!
To wy PiS- Wolacy - chcecie aby lekarze i farmaceuci korzystając z klauzuli sumienia, mieliby decydować za Polaków w sprawach sexu i prokreacji!
To wy PiS- Wolacy - przekupiliście wyborców obietnicą 500 zł na dziecko, żeby na was glosowali!

I zapewne PiS-Wolak modzio tego forum, w niedługim czasie wykasuje mój wpis jak to zrobił wcześniej z moim tematem i wypowiedziami ale mnie to LOTTO. Bo interia pomału robi się przybudówką katolickiej flądry.Bo są kasowane prawdy o klice kleszej..

~gdyby
Odpowiedz
~gdyby
Czwartek, 17 maja (19:02)

lowca idiotow A ty "gdyby" zapewne Wolak bo taki dumny z obecnej Polski jesteś?
Polska gdzie się traktuje konstytucję jak nic nie znaczący kawałek papieru,Polska gdzie wprowadza się dyktaturę, Polska która jest wasalem Watykanu nie zasługuje na szacunek.

Jestem Polką i jestem dumna z mojej narodowości. Wstydzić się swojej narodowości to tak jakby wstydzić się własnej Matki, bo jest biedniejsza niż inne, bo jest mniej umalowana, bo ma siwe włosy, bo nie mówi po angielsku itd. Ale jest moją Matką, jedyną, niepowtarzalną i nie do podrobienia. Kocham i zawsze będę kochać a gdy jej braknie bardzo za nią tęsknić>>>

~gość
Odpowiedz
~gość
Czwartek, 17 maja (19:10)

~gdyby Gdyby byli Polakami to na pewno by się nie wstydzili Polski ale nie są !!!!!!!

Polska ma smutną historię, przybyło dużo przybłęd ze wschodu i ich potomkowie Polski się wstydzą co widoczne jest we wpisach. Oni gorsi niż wróg zewnętrzny bo rozwalają Polskę od środka nawet takimi nic nie znaczącymi wpisami. Bucowi nie ma się co dziwić bo to bolszewik po dziadkach ale inni ?

Salome
Odpowiedz
Salome
Czwartek, 17 maja (19:15)

pintapalec

pintapalec ZNALEZIONE W NECIE ----

Kim są PiS- Wolacy :

I zapewne PiS-Wolak modzio tego forum, w niedługim czasie wykasuje mój wpis jak to zrobił wcześniej z moim tematem i wypowiedziami ale mnie to LOTTO. Bo interia pomału robi się przybudówką katolickiej flądry.Bo są kasowane prawdy o klice kleszej..

Musisz zrozumieć tego moda-biedaka, ze względu na umysłową impotencję jedynie ta duchowa podnieta mu zostaje.

Salome
Odpowiedz
Salome
Czwartek, 17 maja (19:16)

~gość

~gdyby Gdyby byli Polakami to na pewno by się nie wstydzili Polski ale nie są !!!!!!!

Polska ma smutną historię, przybyło dużo przybłęd ze wschodu i ich potomkowie Polski się wstydzą co widoczne jest we wpisach. Oni gorsi niż wróg zewnętrzny bo rozwalają Polskę od środka nawet takimi nic nie znaczącymi wpisami. Bucowi nie ma się co dziwić bo to bolszewik po dziadkach ale inni ?

Rany boskie, rozwalają Polskę wpisami na forum, koniec świata.

Salome
Odpowiedz
Salome
Czwartek, 17 maja (19:20)

Nie spodziewałam się aż tak zaawansowanego oszołomstwa w wykonaniu forumowego ratlerka, PiS w pocie krocza buduje a forum Interii rozwala ten silny i bogaty kraj, sprawa nadaje się dla p.Ziobry jak nic a i męki będą obiecujące.

pintapalec
Odpowiedz
pintapalec
Czwartek, 17 maja (19:30)

~gdyby

lowca idiotow A ty "gdyby" zapewne Wolak bo taki dumny z obecnej Polski jesteś?

Jestem Polką i jestem dumna z mojej narodowości. Wstydzić się swojej narodowości to tak jakby wstydzić się własnej Matki, bo jest biedniejsza niż inne, bo jest mniej umalowana, bo ma siwe włosy, bo nie mówi po angielsku itd. Ale jest moją Matką, jedyną, niepowtarzalną i nie do podrobienia. Kocham i zawsze będę kochać a gdy jej braknie bardzo za nią tęsknić>>>

Tak prawdziwa Polka i prawdziwy Polak powinni być dumni że są Polakami i stają w jej obronie i jej samostanowienia o swoim bycie,,jako państwie wszystkich obywateli, bez względu na wyznanie religijne ,czy światopogląd.. Ale niestety tak nie jest. ,,W Polsce zaczyna rządzić kler katolicki i jego przydupasy parafialne. Tak jak to było w średniowieczu ,Gdzie kler watykańskokatolicki doprowadził Rzeczpospolitą obojga Narodów do trzech Rozbiorów i 123 letniej niewoli i wykreślenia Polski z map Europy i świata..
Zgodnie zresztą ze słowami agenta Watykanu, jezuity Piotra Skargi: “Pierwej Kościoła i dusz ludzkich bronić aniźli ojczyzny. Pierwej o chwałę Bożą zastawić się niźli o cześć świecką. Pierwej wiecznej ojczyzny nabywać niż doczesnej … jeśli zginie doczesna, przy wiecznej się ostoim“. :
." " No i zabiegali katolicy o interesy “wiecznej ojczyzny” – katolicyzmu watykańskiego . A Rzeczypospolita ginęła. Taki stosunek “polskiego” kleru do sprawy niepodległości państwa nie był wyjątkiem. Przypomnę słowa opiekuna i “wychowawcy” harcerzy – księdza Lutosławskiego: “Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”. Jak widać – dla nich interes kosmopolitycznego katolicyzmu ważniejszy był niż wolność i dobro Rzeczypospolitej.
I cały czas do naszych czasów się to dzieje ,dla polakatolików ważniejszy jest katolicyzm i Watykan od Polski ,bo nie ich ojczyzny..
„Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze aby była katolicka""-- Henryk Goryszewski,poseł na Sejm II kadencji, watykańczyk..

123