w dziale: Religia

Nie czytaj tego (99)

Nie czytaj tego

Bluszcz192
Odpowiedz
Oceń temat:
Piątek, 23 marca (00:35)

Przychodzą mi czasem do głowy myśli dziwaczne i ciągi logiczne próbujące objaśnić mi coś co się stało zaistniało lub ciągle funkcjonuje i rozwija się. Często te myśli są bardzo toksyczne nawet dla mnie więc zanim zaczniesz czytać to skonsultuj się z lekarzem leb farmaceutą i na wszelki wypadek załatw sobie numer do jakiegoś znanego egzorcysty.
Mateusz Rozdział 4
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". 10 Na to odrzekł mu Jezus: "Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz". 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
Cytat z Ewangelii Mateusza który po dogłębnym przeanalizowaniu tłumaczy sens nauki Chrystusowej. On baz względnie odrzucił dobra tego świata i korony jako nic warte. Natomiast gdy spojrzeć wielowarstwowo na szczególne dwa nurty chrześcijaństwa ( mam tu na myśli katolików rzymskich i prawosławie ) można w nich dość łatwo odnaleźć ogromne bogactwo, podporządkowywanie sobie władzy nad biznesem i polityką a wiele z przedmiotów i rytuałów są żywcem związane z okultyzmem.
Najbardziej eksponowana jest tiara papieska ale różnych symboli i praktyk jest bardzo wiele ale nie będę tu o tym pisać na razie bo ucieknie mi moje główna myśl Jezus odrzucił bezwzględnie ofertę Lucka ale wszystko to co szatan ofiarowywał Mu tam na górze Kościół Katolicki teraz posiada Czyli??? Sprzedali się by uformować zależność oni to pasterze a ciemny lud to owieczki. Mają co strzyc i jak to w zwyczaju pasterzy jakąś młodą sztukę można wydymać a w razie potrzeby urządza się rzeź. Czysto okultystyczna zależność korzystna wyłącznie dla ponoć bogobojnych pastuszków.
Powszechnie używana jest kościele medytacja ( ponoć znienawidzona przez ksiaży) jak również praktykowana jest mantra czyli wielokrotne rytmiczne powtarzanie słów lub zdań, mających zautomatyzować reakcję mózgu, wprowadzić w stan alfa, i wprowadzić do podświadomości (duszy?) pewne kody. W przypadku medytacji i afirmacji te kody są lecznicze. W przypadku kościoła katolickiego są one niezwykle destrukcyjne, szczególnie jeśli są wciskane małemu dziecku, któremu dopiero kształtuje się psychika. Są one bowiem jawnym, lustrzanym zaprzeczeniem afirmacji. Nawiasem mówiąc, czy to nie dziwne, że kościół układa w taki sposób swoje mantry Później podświadomość nabuzowana kodami bólu, cierpienia, męki, rozpaczy, ascezy, brutalności, oddaje to, w różny sposób. Jeden będzie całe życie zlękniony i nieszczęśliwy (typ lękowy), a inny całe życie będzie wampirował i pasożytował energetycznie na innych (psychopata, w tym borderline).
Mówisz, że Twój katolicki Bóg jest miłością, że przebacza, że jest miłosierny? Wybacz, ale to są tylko puste slogany z maksymalnie przekręconej i źle interpretowanej Biblii. Ja widzę w katolickim Bogu dokładne zaprzeczenie powyższych cech.

Re: Nie czytaj tego

~jkjgkj
Odpowiedz
~jkjgkj
Piątek, 23 marca (02:15)

amen, dokładnie

Bóg katolicki to nie Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, czyli nie Bóg, opisany w Biblii

~gość
Odpowiedz
~gość
Piątek, 23 marca (07:43)

Będę w parafii wieczorem.

~gość
Odpowiedz
~gość
Piątek, 23 marca (07:47)

Owszem można pogodzić osoby, które się rozeszły ale na krótko. Bo jeśli któraś strona nie zmieniła siebie to będzie tylko kolejny etap szarpaniny. Nie mam zamiaru się szarpać
I te gadki o pogodzeniu osób po wielu latach są tylko zryciem którejś stronie mózgu oczywiście słabszej, kobiety. Sobie zryj.

~gość
Odpowiedz
~gość
Piątek, 23 marca (07:49)

Nie ma sensu gadać z kimś kto nienawidzi kobiet.

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (07:59)

~jkjgkj amen, dokładnie

Bóg katolicki to nie Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, czyli nie Bóg, opisany w Biblii

A jaki jest Bóg opisany w biblii?

sosna177
Odpowiedz
Piątek, 23 marca (09:23)

Radzę Ci, byś nie patrzył na ....katolickiego Boga.....tylko patrz na Boga, którego poznasz przez czytanie Biblii.
To katolickie pojmowani Boga....narobiło więcej szkody niż pożytku.
I jak ludzi przekonać, że ....Bóg jest inny, niż mówią niektóre religie?
Widząc zachowanie przywódców religijnych....naprawdę można popaść w ...niewiarę.

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (10:08)

sosna177 Radzę Ci, byś nie patrzył na ....katolickiego Boga.....tylko patrz na Boga, którego poznasz przez czytanie Biblii.
Widząc zachowanie przywódców religijnych....naprawdę można popaść w ...niewiarę.

Przyjaciółko, biblijny Jahwe faktycznie jest inny niż opisują to religie wszelakie.

U niego miłość do własnych dzieci wyraża się w dość specyficzny sposób, roztrzaskując dzieci o skały, spektakularne uśmiercenie własnego syna, czy życie w nieustannej nienawiści do "niewiernych".

Widocznie życie jako takie nie ma żadnej wartości dla omawianego Boga, pomimo tego że je daje i brutalnie zabiera swym owieczkom.

Inni Bogowie przy okrutnym Jahwe to prawdziwi humaniści i tu winnaś przyznać mi rację.

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (11:30)

Judas

sosna177 Radzę Ci, byś nie patrzył na ....katolickiego Boga.....tylko patrz na Boga, którego poznasz przez czytanie Biblii.

Przyjaciółko, biblijny Jahwe faktycznie jest inny niż opisują to religie wszelakie.

U niego miłość do własnych dzieci wyraża się w dość specyficzny sposób, roztrzaskując dzieci o skały, spektakularne uśmiercenie własnego syna, czy życie w nieustannej nienawiści do "niewiernych".

Widocznie życie jako takie nie ma żadnej wartości dla omawianego Boga, pomimo tego że je daje i brutalnie zabiera swym owieczkom.

Inni Bogowie przy okrutnym Jahwe to prawdziwi humaniści i tu winnaś przyznać mi rację.

Wybiórczy, tendencyjny komentarz bez głębszego zastanowienia nad przyczynowością tych wykluczających się " doniesień " ;(

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (11:42)

stevn
Wybiórczy, tendencyjny komentarz bez głębszego zastanowienia nad przyczynowością tych wykluczających się " doniesień " ;(

Tu też zapytam z ciekawości:
Jaka jest przyczynowość tych wykluczających się "doniesień"?

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (11:52)

illya

stevn

A taka, że delikwent Judas sobie coś dla siebie wybiera, bez zgłębienia pozostałych treści, które są rozszerzeniem tematycznym danych wydarzeń.

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (12:19)

stevn
A taka, że delikwent Judas sobie coś dla siebie wybiera, bez zgłębienia pozostałych treści, które są rozszerzeniem tematycznym danych wydarzeń.

Streścisz te pozostałe treści, które są rozszerzeniem tematycznym danych wydarzeń?

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (12:21)

stevn

illya

stevn

Podaj mi "zglebione" pozostałe treści stosownie zinterpretowane w religijnych zborach gdzie słowa mają zupełnie inne znaczenie od tych używanych potocznie a zapisanych w piśmie.

Tak więc nienawiść interpretowana jest jako miłość a zabójstwo wcale takim nie jest.

Bez stosownego "zgłębienia" księgi nienawiści nic nie da się z tym zrobić że tak powiem

Gość
Odpowiedz
Gość
Piątek, 23 marca (12:30)

Masz rację Stefanie, każdy wybiera sobie z biblii to co mu aktualnie pasuje pomijając reszt, Ty robisz w identyczny sposób nie ogarniając całości z racji ubogiej perspektywy.

Ja w świętej książce widzę gwałt i przemoc, nawet ojca wobec własnego syna a życie jako takie nie przedstawia dla religiantów żadnej wartości, może dlatego że myśląc o życiu dbają wyłącznie o własne.

123...7