Bramkarz jadł podczas meczu Pucharu Anglii!

Wtorek, 21 lutego 2017 (11:32)

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Sutton United 2-0 w meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. Największe show w trakcie tego spotkania zrobił rezerwowy bramkarz piątoligowca - Wayne Shaw.

Jeszcze przed starciem obydwu drużyn media przybliżały kibicom sylwetkę golkipera, który posturą odbiega od zawodowego piłkarza. Podczas poniedziałkowego meczu na Gander Green Lane 46-latek znów znalazł się w centrum uwagi.

W przerwie spotkania widziano bramkarza przy stadionowym barze, natomiast w drugiej połowie, gdy jego drużyna przegrywała już dwoma golami, kamery zauważyły Shawa zajadającego się okazałych rozmiarów pierogiem wypełnionym mięsem i ziemniakami.

Miało to jednak miejsce, gdy menedżer Sutton United dokonał już trzech zmian i wiadomo było, że Shaw nie wejdzie już na murawę.

Sprawa, okazuje się, ma jednak drugie dno. W zakładach bukmacherskich można było obstawić zakład, że bramkarz Sutton zje coś przed kamerami w trakcie tego spotkania.

Teraz specjalna komisja hazardowa ma zająć się tą sprawą.

Shaw zapytany, czy zna kogoś, kto obstawił ten zakład, odpowiedział na łamach "Daily Mail": Myślę, że znajdzie się kilka takich osób. Nam piłkarzom nie wolno obstawiać. Myślę jednak, że zrobiło tak kilku znajomych i kibiców".

Komisja zajmie się sprawą czy istnieje jakaś "nieprawidłowość na rynku zakładów oraz ustalenie, czy operator spełnił wymogi licencyjne do prowadzenie działalności w sposób uczciwy".

"Uczciwość w sporcie to nie żart, dlatego otworzyliśmy dochodzenie, że ustalić, co się stało" - powiedział Richard Watson, szef komórki dochodzeń i egzekutywy tejże komisji.