Syn Pelego spędzi w więzieniu prawie 13 lat

Sobota, 25 lutego 2017 (09:02)

Edinho, syn legendarnego brazylijskiego piłkarza Pelego, został skazany na 12 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Sąd apelacyjny w Sao Paulo zmniejszył w piątek karę z 33 lat więzienia, orzeczoną blisko dwa lata temu w sądzie pierwszej instancji. Edinho zaprzecza wszelkim zarzutom i zamierza udowodnić swoją niewinność.

To nie są pierwsze problemy z prawem syna słynnego piłkarza. W 1999 roku został skazany na sześć lat więzienia, za to, że jadąc z nadmierną szybkością po ulicach Santosu spowodował śmierć motocyklisty. Wypadek zakwalifikowano jako nieumyślne zabójstwo. Po apelacji został uniewinniony z tego zarzutu.

Za kratki ponownie trafił w 2005 roku, kiedy policja rozpracowała gang handlarzy narkotyków. Ostatecznie Edinho uniknął surowej kary i spędził w więzieniu tylko sześć miesięcy. Przyznał się jedynie do zażywania narkotyków i zgodził się poddać leczeniu.

45-letni Edinho był w przeszłości bramkarzem Santosu, klubu, w którym przez prawie całą karierę grał jego słynny ojciec. W 2015 roku krótko pełnił funkcję trenera drugoligowego wówczas klubu Mogi Mirim.

PAP

Podziel się

~Loop -

Piepszony gnojek, ojciec w jego wieku orał murawę korkami i zdrowie zostawił na boisku żeby być kimś, a ten się teraz huśta za jego kasę, typowe znani rodzice i bez ambicji dzieci

ripost

ripost -

Tak się dzieje jak ktoś dostaje wszystko od życia tylko dzięki nazwisku rodzica..inni ciężko pracują na swój los i nie dostają szansy bo marnuje ja ludzie tacy jak ten..za mało miał?

Piszesz jako Gość