MŚ 2018. Kuriozalna propozycja. Walki kibiców jako sport

Poniedziałek, 6 marca 2017 (07:27)

Deputowany do rosyjskiej Dumy zaproponował przekształcenie organizowanych przy okazji meczów piłkarskich awantur kibiców w oddzielny sport, aby wyładować ich agresję w związku z mistrzostwami świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku.

"Wiedząc o tym, że nasi kibice wyróżniają się walecznością i że nie są chuliganami, moglibyśmy przekształcić walki między fanami w sport" - oświadczył w Dumie Igor Lebiediew z populistycznej Partii Politycznej LDPR (dawniej Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji) Władimira Żyrinowskiego.

"Na przykład przyjeżdżają kibice angielscy i wszczynają awantury. Odpowiadamy im: wyzwanie przyjęte, spotkanie na stadionie o takiej godzinie. Rosja byłaby pionierem nowego rodzaju sportu" - dodał.

Według Lebiediewa walki kibiców mogłyby być widowiskiem przyciągającym na trybuny stadionów równie wielką liczbę widzów jak mecze piłkarskie.

W wyemitowanym w lutym przez BBC reportażu rosyjscy kibice obiecali, że podczas piłkarskiego mundialu w 2018 roku przygotują "festiwal przemocy". W odpowiedzi władze rosyjskie oceniły materiał nadany przez brytyjską stację jako "propagandę mającą na celu zdyskredytowanie mistrzostw świata".

Ze swojej strony Międzynarodowa Federacja Piłkarska wykluczyła jakiekolwiek ryzyko dla kibiców, którzy pojadą do Rosji na tegoroczny Puchar Konfederacji i przyszłoroczny mundial, zapewniając, że oba turnieje będą "festiwalem futbolu".


PAP

Podziel się

~SANDERS -

Dla waszej wiadomości, bo najwyraźniej żyjecie w zaścianku swoich biur. Takie zadowy już istnieją od wielu lat. Nazwy są różne ale myśl ta sama, walczą ze sobą grupy kibiców w formule 3vs3 5vs5. Nasi rodacy są jednymi z najlepszych w tych zawodach, ale co Wy możecie o tym wiedzieć, dla was rzucenie petardy lub odpalenie racy powinno skutkować dożywociem w więzieniu a pedofile i mordercy dostają kilka, kilkanaście lat za swoje czyny.

~eutanazja -

Podoba mi sie ta propozycja .Mam tylko modyfikacje. Wlacza do konca . Kibole sa otoczeni murem aby nie narobic szkody. Nie udzielamy pomocy medycznej / przeciez to z naszych podatkow/ .Wychodzi tylko jeden ktory jest w nagrode zstrzelony

~Wprost -

Problem w tym że ruscy kibole to w zasadzie tylko część machiny ,główną siłę stanowią ludzie GRU,KGB i wszystkich innych służb specjalnych na gwizdek atakujący , na gwizdek uciekający i na komendy ponownie formujący szyki,wszyscy ze szpicy doskonale znają sztuki walki,dlatego kibole angielscy w zasadzie nie mieli wielkich szans.Tak właśnie wygląda ruskie bohaterstwo.

Piszesz jako Gość