Kobiety chcą rozegrać mecz piłkarski na szczycie Kilimandżaro

Środa, 14 czerwca 2017 (07:36)

30 zawodniczek z 20 krajów ma rozegrać pełny mecz piłkarski na najwyższym szczycie Afryki - Kilimandżaro. To wydarzenie ma zostać wpisane do Księgi rekordów Guinnessa, a organizatorką jest była reprezentantka Niemiec Petra Landers.

Jeszcze nigdy nie rozegrano spotkania na takiej wysokości.

- Mecz odbędzie się nie na samym szczycie, ale na 5730 m n.p.m. Oczywiście nie ma tam żadnego boiska piłkarskiego. Wszystko musimy przygotować sami, a bramki zostaną wniesione przez tragarzy - powiedziała Landers, która chciałaby, by wydarzenie odbyło się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W najbliższą niedzielę 30 zawodniczek ma rozpocząć wędrówkę na szczyt. - To potrwa około sześciu - siedmiu dni. Będziemy iść powoli, by stopniowo przyzwyczajać się do rozrzedzonego powietrza - dodała Landers, dla której będzie to pierwsza tak poważna wyprawa.

W drużynie będą nie tylko piłkarki, ale także sędziowie, fotograf, ekipa telewizyjna, lekarze i doświadczeni przewodnicy górscy.

Cały projekt wspiera organizacja "Equal Playing Field", która od lat walczy o równouprawnienie kobiet w sporcie.

PAP

Podziel się

~Esteta -

Absurd. Czego się nie robi, żeby zaistnieć? Widocznie Petra Landers nie ma dobrego pomysłu na siebie, więc każdy sposób jest dobry, żeby zarobić parę "oiro". Najlepiej niech na szczyt Dachu Afryki wjedzie leopadrem. Taka niemiecka tradycja narodowa, w gości jeździ się czołgiem :)

~Han -

nie ma sprawy . jeden warunek , wchodzą wszystkie same .nawet coca colą . I na kalderze zrobić boisko w śniegu.

Piszesz jako Gość