Środa, 9 sierpnia 2017 (22:06)

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Meksyku Rafael Marquez znalazł się na liście 22 osób ukaranych za związki z mafią narkotykową - poinformował w środę Departament Skarbu USA.

Marquez, piosenkarz Julio Cesar Alvarez oraz 20 innych obywateli Meksyku zostało ukaranych za powiązania z kartelem narkotykowym Raula Floresa Hernandeza. Sankcje objęły także 42 "jednostki". "Cały majątek tych osób oraz +jednostek+ został zamrożony" - dodał Departament Skarbu.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od wielu lat - ujawnił "Los Angeles Times".

38-letni piłkarz występował m.in. w Barcelonie i AS Monaco, a ostatnio był zawodnikiem meksykańskiego klubu Atlas Guadalajara.

W reprezentacji Meksyku rozegrał 143 mecze, strzelając 19 bramek. Środkowy obrońca grał m.in. w czterech finałach mistrzostw świata, a w czerwcu i w lipcu - jako kapitan drużyny narodowej - w Pucharze Konfederacji w Rosji. Meksyk zajął w tym turnieju czwarte miejsce.