Boisko klubu PKS Radość znów zostało zrujnowane przez dziki

Sobota, 7 października 2017 (07:09)

Wataha dzików kompletnie zniszczyła boisko warszawskiego PKS-u Radość. Zwierzęta zryły murawę do tego stopnia, że piłkarze nie zagrają tu w normalnych warunkach do końca rundy. Miejsce do treningów straciła też ponad setka dzieci ze szkółki Radości. Na szczęście boisko udało się na szybko "połatać".

- Jeśli ktoś posiada środki lub możliwości, aby pomóc nam w wyrównaniu tego boiska, bardzo prosimy o kontakt - mówi łamiącym się głosem Mateusz Chmielewski, trener PKS Radość w nagraniu na jednym z portali społecznościowych.

Widać na nim kompletnie zrujnowaną przez zwierzęta płytę, na której zawodnicy A-klasowej drużyny rozgrywali swoje mecze.

Zniszczenia wyrządzone przez dziki przerastają możliwości finansowe klubu.

Dość powiedzieć, że w Radości już raz z taką samą sytuacją się mierzyli. Zamontowano płot, trawę spryskano preparatem odstraszającym zwierzęta. Wszystko na nic. Malowniczy stadionik otoczony z każdej strony lasem raz po raz pada ofiarą jego mieszkańców.

Na kolejny remont po prostu nie ma pieniędzy. Rozwiązaniem byłaby oczywiście instalacja sztucznej murawy, ale na to także brak środków w klubowej kasie.

AD

INTERIA.PL

Podziel się

~eg0n -

Zamiast pryskać preparatem odstraszającym, trzeba popryskać od pędraków. Dziki nie ryją tam dla przyjemności czy ze złości, tylko szukają tych smakowitych larw.

~telewizorek -

Jeżeli zrujnowany obszar był zabezpieczony- ogrodzony a dziki i tak się wdarły, Lasy Państwowe są zobligowane do pokrycia kosztów naprawy. Mialem to samo. Działkę mialem nie ogrodzoną wiec z odszkodowania nici, ogrodziłem, dziki zniszczyły płot zryły działkę i Lasy Państwowe wyskoczyły z kaski.

Piszesz jako Gość