Hat-trick w kwadrans! Neymar jest niesamowity

Piątek, 10 lutego 2012 (18:38)

Neymar nie zwalnia tempa! Jeszcze niedawno, w swoje 20. urodziny świętował strzelenie setnej bramki w profesjonalnej karierze, a już dorzucił do tej setki koleje trzy gole. Wszystkie zdobył w meczu z Botafogo. Na skompletowanie hat-tricka potrzebował... kwadrans!

Santos męczył się w meczu z Botafogo aż do 75. minuty. Wtedy to, przy stanie 0-1 do akcji wkroczył Neymar. W ciągu piętnastu minut strzelił trzy gole i zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała mecz 4-1.
 Przy pierwszym golu 20-latek wywalczył rzut wolny, a następnie po dośrodkowaniu w pole karne skierował piłkę do bramki głową, następnie dał się sfaulować w "szesnastce", po czym pewnie wykorzystał rzut karny, a dzieła zniszczenia dopełnił lobując bramkarza z bliskiej odległości. Jako wisienkę na torcie dorzucił jeszcze asystę, obsługując strzelca czwartego gola dla Santosu - Andersona.