Stracili 3 gole w 3 minuty. Mogą zapomnieć o mundialu w Brazylii

Środa, 29 lutego 2012 (19:23)

Piłkarze Arabii Saudyjskiej odpadli w trzeciej rundzie azjatyckich eliminacji mistrzostw świata 2014. W decydującym meczu przegrali w Melbourne z Australią 2:4, tracąc trzy bramki w... trzy minuty.

Środowe spotkanie w Melbourne miało dramatyczny przebieg. Arabia Saudyjska prowadziła 1:0 i 2:1, ale  między 73. i 76. minutą straciła aż trzy gole (trafienia m.in. Harry'ego Kewella i Bretta Emertona) i szansę na piąty w historii występ w MŚ (debiut i najlepszy występ - 1/8 finału - w 1994 roku).

Przedwczesne odpadnięcie może oznaczać zwolnienie z funkcji trenera Holendra Franka Rijkaarda. Oprócz Australii, do czwartej rundy, z grupy D awansował Oman.

W trzeciej rundzie el. MŚ w strefie azjatyckiej uczestniczyło 20 zespołów, podzielonych na cztery grupy. Do kolejnej fazy awansowały po dwie najlepsze drużyny, poza Australią i Omanem, również Irak, Jordania, Korea Płd., Liban, Uzbekistan, Japonia, Iran i Katar.

One utworzą dwie grupy po pięć reprezentacji narodowych (mecz i rewanż; 3 czerwca 2012 - 18 czerwca 2013). Do brazylijskiego mundialu zakwalifikują się po dwie z największą liczbą punktów, zaś ekipy z trzecich miejsc rozegrają baraż. Zwycięzca będzie rywalizował w dwumeczu z rywalem z innej strefy.