Twitter ma potencjał inwestycyjny

Poniedziałek, 7 października 2013 (13:03)

Kura znosząca złote jajka czy kolejna przewartościowana internetowa firma? Zdania wokół zbliżającego się debiutu na nowojorskiej giełdzie Twittera są podzielone. Medioznawca Eryk Mistewicz, sam intensywnie korzystający z serwisu pozwalającego na zamieszczanie krótkich informacji trafiających do innych użytkowników, ocenia, że będzie to dobra inwestycja.

Evan Williams, współzałożyciel Twittera /AFP

Ekspert przyznał, że często pojawia się podejrzenie kolejnej bańki internetowej, tym razem obejmującej spółki prowadzące portale społecznościowe. To podejrzenie nie powinno dotyczyć Twittera, który jest bardzo interesujący dla inwestorów. - mówi Mistewicz.

W opinii redaktora naczelnego kwartalnika "Nowe Media" Twitter jest o wiele bardziej opiniotwórczym medium od najpopularniejszego w Polsce portalu społecznościowego czyli Facebooka. Rozmówca IAR przypomina, że z serwisu korzysta większość polskich polityków, ekonomiści, artyści czy działacze społeczni. To czyni z Twittera ważne miejsce wymiany opinii.

O tym, że spółka budzi za oceanem wielkie emocje świadczy piątkowa pomyłka inwestorów giełdowych. Akcje firmy o podobnej nazwie do portalu społecznościowego w ciągu jednej sesji zdrożały wielokrotnie, co doprowadziło do zawieszenia obrotów papierami.

W połowie tego roku z Twittera korzystało ponad 2,5 miliona Polaków. Liczba użytkowników tego portalu społecznościowego na całym świecie sięga ponad 200 milionów.

Źróło: CNN Newsource/x-news

IAR

Podziel się